Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Gormakowie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Gormak.jpg
Gormakowie
Planeta macierzysta: Voss
Kolor skóry: Czerwona lub Brązowa
Gormakowie to rasa rozumna pochodząca z planety Voss. Byli dominującym gatunkiem w swojej ojczyźnie. Przez tysiąclecia toczyli wojnę z gorszymi technologicznie Vossami.

Historia

Kopalnia Gormaków

Gormakowie byli znacznie bardziej zaawansowani technicznie, chociaż nie konstruowali statków kosmicznych, nie wiedząc o możliwości podróży międzyplanetarnych. Szybko rozwijali się w kręgach swych struktur plemiennych. Tak szybki rozwój przeszkadzał prymitywnym Vossom, którzy przy niechęci Gormaków stali się ich wrogami. Jednakże Vossowie przez tysiące lat odpierali ataki Gormaków. Osiągi techniczne zdolnej rasy z równin były minimalizowane przez Moc mistyków Voss, którzy umieli przepowiadać przyszłość.

Po rozpoczęciu zimnej wojny Sithowie odkryli planetę i chcieli ją podbić. W tej sytuacji Republika Galaktyczna pospieszyła planecie na ratunek. Jednakże mistycy Vossów przewidzieli oba te wydarzenia. Imperium przegrało bitwę, a flota Republiki zaginęła. Po tych wydarzeniach Jedi i Sithowie odkryli potencjał w Mocy mistyków Voss jednak tych nie obchodziło zdanie przybyszów.

Gormakowie budują swe statki

Po zakończonej bitwie Republika i Imperium wysłała swoich wysłanników, by zawrzeć pakt z Vossami. W tym czasie Gormakowie zebrali pozostałości broni Sithów i Jedi oraz ulepszyli ją. Zaczęli również budowę statków, by odbywać pozaplanetarne podróże.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!