Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Melee/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Melee.jpg
Melee
Miejsce pochodzenia: Tatooine
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Czarne
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Niewolnica
Melee była pochodzącą z Tatooine dziewczynką, koleżanką Anakina Skywalkera.

Była niewolnicą służącą najpierw u Gardulli, a później u Bryyna Woolery'ego.

Biografia

Melee nie wiedziała nic o swoim pochodzeniu. Odkąd sięgała pamięcią zawsze była niewolnicą. Początkowo służyła u Huttanki Gardulli. Pomimo iż była tylko służką, zawsze marzyła o dalekich podróżach i przygodach między gwiazdami. Ciężka rzeczywistość Tatooine zmusiła ją jednak do zachowania marzeń dla siebie. Melee od początku przyjęła twardą pozycję względem innych. Zaprzyjaźniła się z brutalnym mieszkańcem niewolniczej dzielnicy Mos Espy, Seekiem. Razem zajmowali się drażnieniem innych dzieci, które marzyły o lepszym życiu.

Gardulla trzymała dziewczynkę jako sprzątaczkę, lecz szybko zauważyła, że młoda dziewczynka ma smykałkę do mechaniki. Szczególnie lubiła naprawiać ścigacze. Widząc w tym coś więcej niż dziecinne układanki, Melee bardzo dobrze znała wszystkie części wchodzące w skład pojazdów, zarówno te często spotykane, jak i te rzadkie. Z tego powodu dość sceptycznie podchodziła do budowanego przez Anakina ścigacza. Jej negatywne nastawienie było jednak przykrywką dla niechęci wobec chłopaka, który był znacznie bardziej utalentowany niż ona sama.

W dniu wyścigów ścigaczy Boonta Eve Classic Melee opuściła Seeka i udała się na trybunę, by zobaczyć jak poradzi sobie startujący w nim Skywalker. Kiedy Anakin przekroczył linię mety jako pierwszy, bardzo się ucieszyła.

Gdy po wyścigu poszła do domu Anakina okazało się, że chłopak wyjechał wraz z przybyszem spoza planety. Zawiedziona Melee, która zmieniła swe nastawienie do Anakina chciała być jego przyjaciółką, lecz po odjeździe blondyna musiała się wkraść w łaski Seeka. Odkąd Anakin uciekł dwójce łobuziaków nie wiodło się najlepiej. Dziewczynka miała nadzieję, że Skywalker wróci i wyzwoli ich tak, jak zawsze mówił. Po śmierci Huttanki Melee przechodziła z rąk do rąk, aż trafiła do mechanika Bryyna Woolery'ego. Wciąż żyła jednak w dzielnicy niewolników.

Przez następne lata często odwiedzała matkę Anakina, Shmi. Kobieta złożyła dziewczynce ofertę, aby droid protokolarny C-3PO, zbudowany przez młodego Skywalkera, nauczył ją czytać i pisać. Melee chętnie przystała na tę propozycję.

Kiedy właściciel młodej niewolnicy przeniósł się do bardziej dochodowego Mos Eisley, dziewczynka straciła kontakt ze Shmi. Szczęście sprzyjało Melee i po jakimś czasie została uwolniona. Pracowała jednak dalej dla Bryyna latając swoim trochę podniszczonym ścigaczem do małych osad. Za ciężką pracę dziewczynka dostawała kredyty.

Po wielu latach służby w 0 BBY była niewolnica usłyszała nazwisko, które bardzo ją zaciekawiło. Kiedy przebywała na Stacji Tosche nieopodal Anchorhead usłyszała o Luku Skywalkerze. Myśląc, że odnajdzie Anakina poleciała do domu Larsów, jednak zastała tylko zwęglone szczątki rodziny Luke'a. Melee nigdy nie dowiedziała się, że wspomniany młodzieniec był synem jej przyjaciela z przeszłości.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!