Zamów grę Jedi: Ocalały na MUVE.PL!

Raven's Claw

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Raven's Claw

Raven's Claw (Szpon kruka) to transportowiec kosmiczny wykorzystywany przez Kyle'a Katarna i Jan Ors po utracie ich poprzedniej jednostki - Moldy Crow (Spleśniałego gawrona) - w Dolinie Jedi.

Raven's Claw posiadał wąski kadłub o kształtach przypominających jego poprzednika, umieszczony między dwoma potężnymi silnikami podświetlnymi. Statek wyposażony był także napęd nadprzestrzenny. Na zewnątrz silników widniały krótkie płaty stabilizacyjne, po dwa z każdej strony, w konfiguracji przypominającej skrzydła X-winga.

Historia statku

Kyle i Jan wykorzystywali Raven's Claw do różnych zadań podczas działania jako agenci Nowej Republiki, między innymi podczas misji na Kejim oraz Artus Prime.

Po upozorowaniu śmierci Jan Ors przez Desanna oraz jego uczennicę Tavion, pałający żądzą zemsty Kyle udał się Raven's Claw na Ruusan, by przywrócić swój kontakt z Mocą, a następnie na Yavin 4, by ponownie rozpocząć trening Jedi. Po zdaniu tam testu pozostawił statek pod opieką Luke'a Skywalkera i mniej rzucającymi się w oczy środkami transportu wyruszył prowadzić śledztwo w sprawie Odrodzonych.

Później Raven's Claw używany był do wielu misji związanych z obowiązkami pełnionymi przez Kyle'a w Akademii Jedi, między innymi na Korelii, Byss, Taspir III, Tatooine czy Vjunie.

Źródła