Stacja Osisis

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Ten artykuł został napisany na podstawie komiksów z magazynu Star Wars Rebelianci, których chronologia nie została ustalona.
Stacja Osisis
Podstawowe dane
Skonstruowana: Przed 5 BBY
Różne
Sektor: Regani
Dowódca: Galus Vez
Znani właściciele: Galus Vez


Osisis to stacja kosmiczna położona w sektorze Regani której właścicielem był Galus Vez. Około 5 BBY w pobliżu stacji rozegrał się Wyścig Głupca.

Historia

Około 5 BBY po ataku na imperialny konwój grupka rebeliantów z planety Lothal udała do stacji Osisis. Właścicielem stacji był Galus Vez. Celem wyprawy było kupno części potrzebnych do Ghost. Cała grupka weszła na pokład stacji. Gdy doszli do sali "audiencyjnej", Hera przedstawiła listę części Vezowi. Galus nie chciał dać części uzasadniając że, Imperium zadaje kłopotliwe pytania po obecności rebeliantów. Vez chciał wydać rebeliantów imperialnym, ale ze względu na sentyment dał im ostatnią szanse. Galus i Hera mieli ścigać się w Wyścigu Głupca. Jeśli wygra Vez zabierze Ducha i rebelianci strącał wszystko. Ale jeśli wygra Syndulla, zatrzyma swój statek, dostanie części i rebelianci będą mogli wolno odlecieć. Hera zgodziła się mimo oburzenia załogi Ducha. Sabine zaczęła opowiadać Ezrze o Wyścigu Głupca. Hera i Chooper wsiedli na Ducha. a Galus na Splendora. Rozpoczął się wyścig, który ostatecznie wygrała Hera. Uczestnicy spotkali się z Kananem i ezra w sali "audiencyjnej". Vez zaczął grozić rebeliantów, ale nastąpił wybuch. Spowodowali go Sabine i Zeb. Buntownicy obezwładnili strażników besaliska. Załoga Ducha wsiadła na pokład statku i odleciała z częściami. Galus Vez skasował wszystkie dane o przybyciu rebeliantów. Sabine jednak zostawiła swój rysunek namalowany na zewnątrz stacji.

Źródła