Wyścig głupca (komiks)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Ten artykuł został napisany na podstawie komiksów z magazynu Star Wars Rebelianci, których chronologia nie została ustalona.
Wyścig głupca
Ring-Rennen (niemiecki)
Ring Race
(angielski)
Scenariusz: Martin Fisher
Ilustracje: Bob Molesworth
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Panini Verlags GmbH
21 stycznia 2015
Wydanie polskie: Egmont Polska
20 stycznia 2015
(w SWReb 1/2015)
Przekład: Anna Hikiert-Bereza
Typ publikacji: Komiks
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Kanon
Czas akcji: 5 BBY-0 BBY[1]


Wyścig głupca (ang. Ring Race; niem. Ring-Rennen) to dwunastostronicowy komiks narysowany przez Boba Moleswortha. Za scenariusz odpowiada Martin Fisher. W Wielkiej Brytani został wydany 28 stycznia 2015 roku przez wydawnictwo Egmont UK Ltd. w magazynie Star Wars Rebels Magazine 1. Zaś w Niemczech ukazał się 21 stycznia 2015 roku za pośrednictwem Panini Verlags GmbH w magazynie Star Wars Rebels Magazin 1'. W Polsce swoją premierę miał 20 stycznia 2015 roku nakładem Egmont Polska.

Streszczenie

Około 5 BBY po ataku na imperialny konwój grupka rebeliantów z planety Lothal udają się do stacji Osisis. Stacja Osisis mieści się w sektorze Regani, a jej właścicielem jest Galus Vez. Celem wyprawy jest kupno części potrzebnych do Ducha. Rebelianci wchodzą na pokład stacji. Gdy doszli do "sali audiencyjnej", Hera przedstawia listę części Vezowi. Galus nie chce dać części uzasadniając, że Imperium zadaje kłopotliwe pytania co do obecności rebeliantów.

Kokpit Splendora.

Vez ma zamiar wydać rebeliantów Imperium, lecz ze względu na sentyment daje im ostatnią szansę. Ich jedyną nadzieją jest udział Galusa i Hery w Wyścigu Głupca. W razie wygranej Veza Duch dostałby się w jego ręce, zaś w przypadku wygranej Hery zatrzyma ona swój statek, dostanie części, a rebelianci będą mogli odlecieć wolno. Hera zgadza się mimo oburzenia załogi Ducha, ale postawia jeden warunek- wyścig ma się odbyć bez użycia laserów, na co Galus chętnie przystaje. Sabine tłumaczy Ezrze na czym polega Wyścig Głupca. Następnie Hera i Chooper wchodzą na Ducha, a Galus na Splendora. Wyścig się rozpoczyna. Piloci kluczą między asteroidami, lecz gdy Syndulla zaczęła wyprzedzać Veza, uruchamia on dopalacze przy asteroidach doprowadzając do ich zderzenia. Hera wykonuje manewr, dzięki czemu unika śmierci. Niestety jej szczęście nie trwa długo. Stabilizatory jej statku przestają działać. Wtedy do akcji włączają się Kanan i Ezra, którzy dzięki telekiniezie posyłają asteroidę na statek Splendora. Chooper zwiększa dopływ mocy do silników, dzięki czemu Hera w ostatniej chwili wygrywa wyścig. Buntownicy ponownie spotykają się wraz z gangsterem w "sali audiencyjnej". Vez zaczyna grozić rebeliantom, ale następuje wybuch spowodowany przez Sabine i Zeba. Buntownicy obezwładniają strażników besaliska po czym wsiadają na pokład statku i odlatują z częściami. Galus Vez kasuje wszystkie dane o przybyciu rebeliantów. Sabine jednak zostawia swój rysunek na zewnątrz stacji.

Vez kontra Jarrus.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2015, 20 stycznia Polska --- Egmont Polska --- stron Druk (miękka) --- PLN
Brytyjskie logo komiksu.

Przypisy

  1. W komiksie Hera wspomina o ataku na imperialny konwój, który jest wymieniony w adaptacji Rebelianci: Narodziny rebelii, gdzie Ducha zaatakowały myśliwce TIE dlatego że napadli na konwój imperium. Adaptacja dzieje się w roku 5 BBY


Komiksy w Star Wars Rebelianci
[Pokaż/Ukryj]