Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Nagroda za Jedi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł został napisany na podstawie komiksów z magazynu Star Wars Rebelianci, których chronologia nie została ustalona.
Nagroda za Jedi
Augen auf die Beute
Scenariusz: Jeremy Barlow
Ilustracje: Bob Molesworth
Kolory: Bob Molesworth
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Panini Verlags GmbH
10 czerwca 2015
Wydanie polskie: Egmont Polska
21 lipca 2015
(w SWReb 6/2015)
Typ publikacji: Zeszyt komikowy
Poprzedni: Powrót handlarzy niewolników
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Kanon
Czas akcji: 5 BBY-0 BBY


Nagroda za Jedi (ang. Eyes on the Prize; niem. Augen auf die Beute) to dwunastostronicowy komiks narysowany przez Boba Moleswortha. Za scenariusz odpowiada Jeremy Barlow. W Wielkiej Brytanii został wydany 17 czerwca 2015 roku przez wydawnictwo Egmont UK Ltd. w magazynie Star Wars Rebels Magazine 6. Zaś w Niemczech ukazał się 10 czerwca 2015 roku za pośrednictwem Panini Verlags GmbH w magazynie Star Wars Rebels Magazin 6. W Polsce swoją premierę miał 21 lipca 2015 roku nakładem Egmont Polska.

Streszczenie

Lothal. Fissol i Gowski znajdują się w barze w jednym z tamtejszych miast. Podczas wspólnego drinka napotykają nieznanego z imienia Durosa. Mówi on o obecności rycerza Jedi na planecie. Obaj łowcy nagród postanawiają schwytać wojownika, a następnie zgarnąć nagrodę od Imperatora.

Po jakimś czasie natrafiają na Ezrę Bridgera sprawdzającego swoje umiejętności w jaskini. Przyjaciele najpierw dziwią się z powodu jego wieku, jednak potem stwierdzają, iż zmiana tożsamości musi być jedną z jego umiejętności. Udają się za nim do pieczary i po niedługim czasie udaje im się ogłuszyć padawana. Łowcy zaczynają być dumni ze swojego potencjału i już myślą o nagrodzie od Imperium, kiedy ich oczom ukazuje się Kanan Jarrus. Jedi chwyta Fissola i Gowskiego i ogłusza ich. Rebelianci odbijają Bridgera, a następnie Kanan używa swoich prawdziwych Mocy Jedi w celu usunięcia z pamięci przemytników tego niezbyt przyjemnego dla niego incydentu.

Zawartość

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2015, 10 czerwca Niemcy --- Panini Verlags GmbH --- stron Druk (miękka) ---
2015, 21 lipca Polska --- Egmont Polska --- stron Druk (miękka) ---


Komiksy w Star Wars Rebelianci
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!