Myśliwiec TIE/fc

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z TIE/fc)
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

TIE Fire Control
Podstawowe dane
Pełna nazwa: Myśliwiec TIE/fc
Producent: Sienar Fleet Systems
Rodzaj: TIE
Specyfikacja techniczna
Długość: 6,3 m
Silniki: 2 silniki jonowe
Prędkość w kosmosie: 100 MGLT
Hipernapęd: 1 działko laserowe
Różne
Załoga: 1 pilot
Ładowność: 100 kg
Przynależność: Imperium GalaktyczneMyśliwiec TIE/fc, zwany również TIE Fire Control - był wersją myśliwca TIE przeznaczoną do naprowadzania i korygowania ognia artylerii większych okrętów.

Charakterystyka

Jednostki tego typu były bardzo przydatne w bitwach kosmicznych na dalekie dystanse: specjalne systemy czujników zainstalowane na ich pokładach pozwalały namierzać wybrane cele i przekazywać dokładne koordynaty na statek-matkę, co znakomicie poprawiało celność strzału turbolaserów. TIE tego typu służyły też przy atakach na cele naziemne, przesyłając informacje do okrętu prowadzącego ostrzał z orbity. W walce z myśliwcami przeciwnika TIE/fc miał jednak kłopoty, gdyż w celu zainstalowania precyzyjnych sensorów usunięto działka laserowe, instalując w zamian jedno dużo słabsze, a także, aby uzyskać wystarczającą ilość energii, konieczne okazało się zmniejszenie mocy silników. Silną stroną tego myśliwca była natomiast większa zwrotność, która mogła nieprzyjemnie zaskoczyć niejednego przeciwnika.

Źródła


TIE
[Pokaż/Ukryj]
Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z zasobów Stoczni Sluis Van. Artykuł umieszczony za wiedzą i zgodą Zarządu Stoczni.