Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Taun We

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Taunwe.jpg
Taun We
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Kaminoanka
Wzrost: 213 cm
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Szare
Kolor skóry: Biała
Przynależność: Republika Galaktyczna
Profesja: Klonerzy
Taun We to Kaminoanka mająca (jak większość przedstawicieli jej gatunku) ponad dwa metry wzrostu.

Biografia

Taun We pracowała w fabryce klonów w mieście Tipoca na Kamino. Była jedną z kierujących procesem klonowania oraz bliską doradczynią premiera Kamino, Lamy Su. W przeciwieństwie do wielu innych mieszkańców tej planety, którzy armię klonów postrzegali jako "materiał końcowy", Taun We przywiązywała się do młodych "produktów". To ona powitała wysłannika Rady Jedi, Obi-Wana Kenobiego, gdy ten przybył w 21 BBY na Kamino. Ona też, w dobrej wierze, zgodziła się na spotkanie rycerza z Jango Fettem.

Przez dłuższy okres była kimś w rodzaju opiekunki dla Boby Fetta i na swój chłodny i dystyngowany sposób zastępowała mu matkę. Ich zażyłość trwała dłużej, chociaż prawdopodobnie zakończyła się wraz z atakiem Imperium na Kamino w 10 BBY, któremu przewodził właśnie Boba.

Wiadomo, że jako Kaminoanka byłą istotą długowieczną; żyła i pracowała na Kamino jeszcze wiele lat, także w trakcie drugiej insurekcji koreliańskiej w 40 ABY. Wtedy to odleciała z Kamino na planetę Vohai, by pracować dla firmy Arkanian Micro. Zdołał ją jednak wyśledzić umierający Boba Fett. Potrzebował on wyników badań Ko Sai, badaczki, która wiedziała jak pozbyć się przyspieszonego rozwoju u klonów. Ko Sai jednak zaginęła wiele lat wcześniej. Taun We wyjawiła Bobie, że Ko Sai została zamordowana. Boba skopiował informację z komputera Kaminoanki. Obiecał jednak, że zatrzyma je tylko dla siebie.

Ciekawostki

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Taun We.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!