Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Thann Mithric

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Thann Mithric
Rasa: Falleen
Kolor włosów: Czarne
Przynależność:
Profesja: Rycerz Jedi
Tahann Mithric był falleeńskim Jedi należącym do Nowego Zakonu.

Biografia

Druga galaktyczna wojna domowa

W 40 ABY wybuchł konflikt między Korelią, a Sojuszem Galaktycznym. Przywódcy Federacji postanowili utrzymać Korelię w ryzach przez zastraszenie. Zaplanowano operację Okrążenie, w której brał udział Thann. Młody rycerz został przydzielony do grupy Purella, która miała porwać panią premier Pięciu Światów, Aidel Saxan.

Falleen, Jaina Solo, Zekk oraz Kolir Hu'lya wylądowali na Korelii, a dokładniej w Koronecie. Tam oczekiwali przylotu konwoju, w którym miała podróżować pani premier. Gdy ich cel znalazł się w zasięgu, Jedi przystąpili do działania. Okazało się, że zostali wciągnięci w pułapkę. Niedoszli porywacze zostali zaatakowani przez droidy bojowe typu ZYV.

Thann oddzielił się od swoich towarzyszy, uciekając przed dwoma robotami. Gdy jednak jego sztuczki zawiodły, był zmuszony stawić czoła napastnikom. Z pewnej odległości pomogła mu Kolir, która strzeliła z blastera do robotów, które go ścigały. To pozwoliło Mithricowi na zniszczenie napastników.

Gdy dotarł do swoich towarzyszy, otrzymał zadanie: miał znaleźć jakiś środek transportu, dzięki któremu mogliby opuścić powierzchnię Korelii. Thann postanowił, że użyje jednocześnie feromonów oraz Mocy. Dzięki zdwojonej sile, skonfiskował pojazd należący do jednej z Korelianek. Kolir potępiła go za używanie obu darów jednocześnie, mówiąc, że nie jest to drogą Jedi. Przy tym zaznaczyła, że dodatkowo ją osłabił wydzielając swoje związki chemiczne, gdyż rana, którą odniosła, zaczęła uwalniać więcej krwi.

Gdy Jedi dolecieli do kosmoportu Behareh, Thann znów został wysłany na poszukiwania transportu. Dość niefortunnie powiedział do swoich towarzyszy na głos, że wahadłowiec musi należeć do kobiety. Zdenerwowana Kolir odpowiedziała mu, że jeżeli dowie się, że Falleen używa swojego daru do prywatnych celów, to odetnie mu pewne kończyny. Mithric zastrzegł, że używa feromonów tylko do celów służbowych.

Thann uprowadził żółty wahadłowiec typu Lambda i gdy grupa Tauntaun dołączyła do Purelli, Jedi wspólnie opuścili Korelię i wrócili na Coruscant.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!