Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Torian Cadera

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
TorianCadera.jpg
Torian Cadera
Data i miejsce narodzin: 3660 BBY
Miejsce pochodzenia: Geonosis
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Blond
Kolor oczu: Niebieskie
Przynależność: Mandalorianie
Torian Cadera był żyjącym w czasie zimnej wojny Mandalorianinem, synem Jicolna Cadery.

Historia

Na nieszczęście dla Toriana, jego ojciec zbuntował się przeciwko Mandalorowi i stanął na czele ruchu zwanego schizmą Konkwistadorów. Ruch ten został rozbity a dorośli uczestnicy buntu z klanu Cadera zabici. Torian podobnie jak inne dzieci z klanu Cadera został oddany pod opiekę innego klanu, nigdy się jednak nie poczuł w nim jak w domu, prześladowany piętnem ojca uważanego za zdrajcę.

W nieokreślonym wieku Torian Cadera służył pod Corridanem Ordo jako dowódcą na Eriadu. Podczas misji mającej na celu zabezpieczenie fabryki broni poradzili sobie ze snajperami i minami, problemy sprawiali jednak mający urządzenia maskujące rebelianci ukrywający się wewnątrz, pośród robotników. Zginęło wielu cywilów, większość robotników Corridan zdołał jednak wyprowadzić z fabryki, zapewnił też schronienie swym siłom.

W czasie zimnej wojny Torian przebywał na Dromund Kaas gdzie miał zabić Sithspawn ale działająca z polecenia Mandalora Oczyszczonego osoba która zdobyła tytuł wielkiego Mistrza Łowów w niedawnych wielkich łowach zabiła bestię za niego.

Poszukując swego ojca udał się na Taris gdzie starał się go wyśledzić by przywrócić swojemu klanowi honor, tam ponownie wpadł na osobę którą spotkał na Droomund Kaas, z którą to połączył siły. Wspólnie zdobyli nagrodę za uważanego za zdrajcę Jicolma, o czym wieści rozeszły się po galaktyce. Torian kontynuował podróżowanie z tą osoba.

Jakiś czas później Corridan Ordo słysząc jaki udział Torian miał w zdobyciu nagrody za głowę swojego ojca, uważanego za zdrajcę, zwrócił się on do niego z propozycją wspólnego wypadu. Ten się zgodził i razem z Corridanem, Jaggerem i większością dawnego składu polowali na Dxunie na boomy i maalrasy.

Jakiś czas później dowodzony przez Corridana klan Ordo dostał zlecenie na zabicie będącego pod ochroną Jedi senatora, ten skontaktował się więc ponownie z Torianem oferując mu współpracę i każąc spotkać się z nim w Baliss estate na Alderaanie jeśli będzie zainteresowany współpracą.

Podczas pobytu na Belsavis Torian został pojmany przez GenoHaradan został jednak uwolniony przez swych towarzyszy.

Charakter

Z racji ciążącego na nim dziedzictwa ojca Torian był całkowicie oddany ideom Mandalorian, starając się i przestrzegając ich w każdym możliwym punkcie. Starał się w ten sposób udowodnić wszystkim wokół, że jest osobą honorową i inną niż zdaniem ogółu był jego ojciec.

Ciekawostki

  • Postać ta jest jednym z możliwych towarzyszy jakich wybrać może postać łowcy/łowczyni nagród w The Old Republic. Głos w grze podkładał mu Johnny Yong Bosch. Jeśli gracz gra postacią kobiecą, możliwy jest także romans z Torianem, zakończony ślubem.

Źródła


Towarzysze Scree
[Pokaż/Ukryj]
Mako - Gault Rennow - Torian Cadera - Blizz - Skadge

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!