Urai Fen

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Urai Fenn
Data i miejsce narodzin: Ok. 4000 BBY
Rasa: Talortai
Kolor włosów: Siwe
Kolor oczu: Zielone
Przynależność: Konsorcjum Zanna
Urai Fen był urodzonym około 4000 BBY przestępcą rasy Talortai, prawą ręką Tybera Zanna i drugim najważniejszym członkiem jego organizacji - Konsorcjum Zanna. Starożytny wojownik, preferował sztukę walki wręcz.

Biografia

Urai był przyjacielem i ochroniarzem Tybera Zanna, który urodził się w roku 34 BBY. Kiedy Tyber został uwięziony w kopalni przyprawy na Kessel, Urai zainicjował jego ucieczkę, wynajmując do tego celu Hana Solo i jego frachtowiec - Millennium Falcona. Ucieczka przebiegła pomyślnie i razem z Tyberem Zannem rozpoczął budowę siatki przestępczej o nazwie Konsorcjum Zanna. Potem Urai przebywał na Ryloth, gdzie wspólnie z Zannem obmyślał plany dotyczące Konsorcjum.

Uczestniczył w wielu misjach, m.in walczył z Noghri na Honoghr, zastraszał gubernatora Koonga Eetha na Saleucami, eksplorował fabrykę droidów na Hypori i pomagał Tyberowi w jego misji zdobycia artefaktu Sithów na Dathomirze.

Miał negatywne relacje z jedną z Sióstr Nocy, Silri. Także dzięki niemu udała się misja wrobienia księcia Xizora w kradzież gazu tibanna. Dzięki niemu Tyber ukradł znaczne pokłady kredytów i informacji ze skarbca Palpatine'a, dzięki którym udało mu się zdobyć dostęp do superniszczyciela Eclipse.

Ciekawostki

  • Preferował walkę wręcz, walczył dwustronnymi ostrzami.
  • Urai w grze Empire at War: Forces of Corruption występuje dokładnie pod nazwiskiem Fenn.
  • Umiał wyczuwać istoty czułe na Moc, na którą sam był odporny.
  • W żadnych książkach, grach i filmach Urai już nie występuje, aczkolwiek jego przyjaciel Tyber Zann pojawia się jeszcze w książce Ryzyko Wedge'a.
  • Podobnie jak Tyber, posiadał pole maskujące, które chroniło go jakiś czas.
  • Cechą specyficzną jego rasy była samoregeneracja.

Źródła

To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.