Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Wan Sandage/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Wan.jpg
Wan Sandage
Data i miejsce narodzin: Około 38 BBY
Miejsce pochodzenia: Ord Radama
Rasa: Devlikk
Wzrost: 137 cm
Kolor oczu: Czerwony
Kolor skóry:
  • Zielona
  • Jasna
Profesja: Pilot ścigaczy
Wan Sandage był pilotem ścigaczy z rasy Devlikków i pochodził z planety Ord Radama. Żył w erze upadku Republiki. Posiadał ścigacz o nazwie TurboDyne 99-U. Jego synem był Wan Sandage Junior.

Biografia

Młodość

Wan Sandage urodził się około roku 38 BBY, a nauczył się sterować ścigaczem w wieku dwóch lat, co nie było wcale tak mało, bo przedstawiciele jego rasy rzadko dożywali dziesięciu. Szybko stał się liderem wyścigów na ojczystej planecie, Ord Radamie. Był pewny, że mógłby startować w Boonta Eve Classic, który był jednym z najbardziej niebezpiecznych wyścigów w całej galaktyce.

Boonta Eve Classic

Sandage postanowił wystartować w wyścigu Boonta, jednak słyszał o pilocie z rasy Dugów, Sebulbie, który wygrywał za pomocą oszustwa. W takiej sytuacji wynajął najemnika o imieniu Aldar Beedo, by ten zgładził Sebulbę podczas wyścigu. Gdy nadszedł dzień zawodów, Wan ustawił swoją maszynę na pasie startowym, a dokładniej w piątym rzędzie. Gdy Jabba ogłosił rozpoczęcie wyścigu, Sandage tak, jak większość pilotów. Początkowo cieszył się drobnym powodzeniem, jednak na trzecim okrążeniu stracił panowanie nad ścigaczem i się rozbił.

Dalsze losy

Wan2.jpg

Jakiś czas później, Wan postanowił startować w wyścigu Vinta Harvest Classic na planecie Malastare. I tym razem Sebulba startował w tym wyścigu, więc Beedo został ponownie zwerbowany do zabicia kłamliwego Duga. Aldarowi ponownie się nie udało. Nie wiadomo czy Wan ukończył wyścig.

Źródła