Wolf Sazen

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Wolf Sazen
Data i miejsce śmierci: 138 ABY, Coruscant[1]
Rasa: Zabrak
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Niebieskie
Przynależność:
Profesja: Mistrz Jedi
Wolf Sazen był mistrzem Jedi z rasy Zabraków żyjącym około 130 ABY. Były padawan Kola Skywalkera oraz nauczyciel jego syna - Cade'a Skywalkera. Wolf, znany ze swej powagi, starał się zawsze podążać ścieżką Żywej Mocy, i tak też nauczał swego padawana.

Biografia

Masakra na Ossusie

Podczas masakry na Ossusie, kiedy wielu Jedi zginęło, Wolf i Kol walczyli ramię w ramię, broniąc dostępu do statku z padawanami. W końcowej fazie bitwy, mistrz Sazen stoczył pojedynek z Darthem Nihlem, w wyniku którego stracił rękę i został śmiertelnie ranny. Zabraka ocalił Cade, który wrócił na pole bitwy, łamiąc tym samym rozkaz ojca. Cade, używając Mocy, przywołał Wolfa do życia z granicy śmierci, co niebezpiecznie zbliżyło młodego Jedi do ciemnej strony Mocy. Statek wystartował, ale Kol, mimo iż zabił wielu Sithów, został w końcu powalony przez Dartha Nihla błyskawicą Mocy. Wtedy jego syn wziął myśliwiec Twintail i wbrew poleceniu mistrza rozpoczął walkę powietrzną ze statkami Imperium. Wkrótce jego maszyna została zniszczona.

Wolf Sazen zraniony przez Dartha Nihla.

Wolf nie wyczuł jednak śmierci młodego Jedi; jego więź z padawanem pogłębiła się. Wierzył, że młody Jedi żyje, mimo iż zniknął.

Daluuj

Siedem lat po tamtych wydarzeniach Wolf spotkał się z trzema Jedi na planecie Daluuj. W grupie znaleźli się miedzy innymi mistrz Rasi Tuum oraz Twi'lek Shado Vao, były padawan Kola Skywalkera, który dokończył trening pod okiem Wolfa. Zabrak chciał przekonać towarzyszy, iż trzeba odnaleźć Skywalkera, gdyż jest on jedyną nadzieją dla Galaktyki. Wyjaśnił, że Moc podszeptuje mu, iż tylko Skywalker może zjednoczyć wszystkich - Jedi, Rycerzy Imperialnych, Sojusz Galaktyczny - przeciwko Darthowi Kraytowi i jego poplecznikom. Jedi zostali jednak zaatakowani przez grupę Sithów; tylko Wolf i Shado wyszli cało z tej potyczki, zabijając pięciu napastników. Wtedy Twi'lek postanowił pomóc Wolfowi Sazenowi w odnalezieniu Cade'a Skywalkera.

Wydarzenia na Vendaxie

Podczas walki na Vendaxie został porażony piorunami przez Darth Talon, jednak szybka reakcja księżniczki uratował mu życie. Później stoczył pojedynek z Darthem Nihlem, który nazwał go bezrękim trupem.

Ciekawostki

  • Postać Wolfa wzorowana jest na bohaterze mangi stworzonej przez Hayashi Fubo, Tange Sazenie. Był on jednorękim i jednookim samurajem.
  • Słowo "Wolf" w języku angielskim oznacza wilk.

Przypisy

Źródła