Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


CC-1010

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy CC-1010. Zobacz też: innego klona o imieniu "Fox".
Fox2.jpg
CC-1010 "Fox"
Data i miejsce narodzin: 32 BBY, Kamino[1]
Miejsce pochodzenia: Kamino[1]
Rasa: Człowiek-klon[1]
Wzrost: 183 cm[1]
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Profesja: Żołnierz-klon
CC-1010 "Fox" to żołnierz-klon w stopniu komandora, który był głównym dowódcą w siłach specjalnych na Coruscant.

Biografia

Młodość

Fox jak każdy z milionów klonów mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta urodził się w 32 BBY na Kamino. Został wyhodowany dla Wielkiej Armii Republiki, po odpowiednim wyszkoleniu dołączył do niej w stopniu komandora. Był dowódcą Gwardii Coruscańskiej, która stacjonowała na Coruscant.

Aresztowanie Hutta Ziro

"Czy aresztować Hutta, komandorze?"
— Komandor Fox do senator Amidali.[2]
Pojmanie Hutta Ziro.

Gdy Padmé Amidala odkryła spisek przeciwko Jabbie, została pojmana przez Ziro. Hutt rozkazał zamknąć ją w lochu. Tam udało jej się skontaktować z C-3PO, aby sprowadził pomoc. Po kilku godzinach znowu została przyprowadzona do Ziro. Powiedział jej, że jest zbyt niebezpieczna, aby nadal pozostała przy życiu. Nagle wszyscy tam zgromadzeni usłyszeli wybuch. Z chmury dymu wyłonił się C-3PO. Wykorzystując chwilę nieuwagi, zza pleców droida wyskoczył Fox, który rozpoczął strzelaninę z droidami-zabójcami. Po kilku sekundach pojawili się pozostali żołnierze z Centralnych Oddziałów Bezpieczeństwa. Pani senator wykorzystała zamieszanie wywołane przez komandora i zatrzymała Ziro. Po kilku minutach CC-1010 i jego żołnierze opanowali całą siedzibę gangstera. Dzięki tej akcji Republika wynegocjowała od Jabby nowe szlaki do przewozu żołnierzy-klonów.

Cad Bane w Senacie

"Robimy, co każe!"
— Komandor Fox, ulegając Cadowi Bane’owi.[3]
Komandor Fox podczas kryzysu.

Cad Bane wraz z Aurrą Sing i innymi łowcami nagród napadł na Senat Galaktyczny w celu uwolnienia Hutta Ziro. Zabił wszystkich strażników, wyłączył system obronny i wziął za zakładników większość senatorów. Anakin, który też tam się znajdował, połączył się z Kanclerzem Palpatinem i prosił go o pomoc. Bezradny Kanclerz próbował połączyć się z Radą Jedi, ale cały system komunikacyjny został wyłączony. Anakin poszedł by włączyć zasilanie ale przy panelu natknął się na Aurrę i został obezwładniony paralizatorem przez jednego z jej kompanów - Robonino. Później rzucili młodego Jedi do pozostałych zakładników. Po chwili Cad Bane połączył się z Kanclerzem. Powiedział że jak nie dostanie wolnego Ziro Hutta to zakładnicy zostaną zabici. W kancelarii Kanclerza pojawił się droid-zabójca. Palpatine posłał razem z droidem senatora Orn Free Taa. Oni polecieli do więzienia i uwolnili Ziro Hutta. W tym czasie nadleciały kanonierki z oddziałem Foxa. Niektórzy polecieli ratować Kanclerza, a komandor z resztą klonów udał się do głównego wejścia, aby aresztować łowców nagród. Otoczyli przestępców, a Fox przymierzał się do strzału w Cad Bane'a, ale pomyślał on o zakładnikach i rozkazał go puścić. Po chwili i tak Bane wysadził główną salę, ale nikomu nic się nie stało dzięki sprawnej akcji Skywalkera.

Sabotaż na Coruscant

"Hej, hej, hej, czekajcie no! Generatory zasilania są w tę stronę. Hm, głupie droidy!"
— Komandor Fox, przepuszczając infiltratory.[4]
Komandor Fox sprawdzający przepustki droidów sprzątających.

Fox i inni żołnierze-kolony prowadzili rutynową kontrolę przy głównym generatorze zasilania. Na początku sprawdzili przepustki inżynierom, a później nadjechały droidy sprzątające. Przepuścił obie grupy, ale po chwili zatrzymał czyścicieli i pokazał im właściwą drogę do generatora. Okazało się że to były droidy z wbudowanymi bombami i bez problemu wysadziły główny reaktor. To spowodowało brak zasilania w tej części planety.

Zamach na Coruscant

"— Widzę, że czekacie na to ścierwo!"
"— Tak, sir."
— Anakin Skywalker i komandor Fox podczas przekazania więźnia.[5]

Kiedy na Coruscant rozniosła się wiadomość o rzekomej śmierci Obi-Wana Kenobiego, Anakin Skywalker i Ahsoka Tano wyruszyli, aby aresztować zabójcę mistrza Jedi - Rako Hardeena. Po schwytaniu łowcy nagród, para Jedi odprowadziła Hardeena do coruscańskiego więzienia. Przed gmachem czekał na nich komandor Fox wraz z kilkoma innymi klonami, pełniącymi służbę w więzieniu. Żołnierze odprowadzili zabójcę do celi. Nikt nie wiedział, że był to Kenobi upodobniony do Hardeena, mający wykonać w więzieniu ważną dla Republiki misję.

Atak bombowy w Świątyni Jedi

"Nie twierdze, że jest pani winna, jednak że jestem zmuszony panią areszyować."
— Komandor Fox do Ahsoki Tano.[6]

Jakiś czas później na Coruscant miał miejsce zamach bombowy w Świątyni Jedi. Dochodzenie pozwoliło ustalić, że odpowiedzialna za atak jest Letta Turmond. Terrorystka została zamknieta w Światyni, jednak po krótkim czasie przewieziono ją do aresztu w bazie wojskowej. Stało się to na wniosek admirała Tarkina, ponieważ w wybuchu zginęły klony, przez co sprawa znajdowała się w kompetencjach służb wojskowych. Po przeniesieniu osadzona zażądała widzenia z Ahsoką Tano. W tym okresie komendantem aresztu był właśnie komandor Fox. Kiedy Ahsoka się zameldowała, komandor pogratulował złapania zabójczyni licznych klonów, po czym poprosił o pozostawienie przy wejściu komlinku i broni. Następnie wraz z dwoma klonami zaprowadził Togrutankę do celi Letty. Padawanka poprosiła o opuszczenie sali. Po chwili włączył się alarm. Kiedy Fox i jego podwładni wbiegli do celi, zastali martwą Lettę. W tej sytuacji komandor był zmuszony aresztować Ahsokę Tano. Nagranie kamer ochrony potwierdzało jej winę.

Komandor Fox, kapitan Rex i Anakin Skywalker podczas poszukiwań w bazie wojskowej.

Wkrótce do aresztu przybył Anakin Skywalker. Żądał widzenia z Ahsoką, jednak Fox nie mógł wyrazić na to zgody. Rozkaz admirała Tarkina, pod którego jurysdykcją znajdowało się śledztwo, nie przewidywał żadnych wizyt. Po pewnym czasie, kiedy Fox wszedł do aresztu, zobaczył ciężko poturbowane klony i Ahsokę na wolności. Oficer szybko włączył alarm. W bazie wszczęto gorączkowe poszukiwania. Wkrótce poinformowano go, którędy ucieka Jedi. Kiedy Fox zaczął ją gonić, natknął się na ciała zabitych mieczem świetlnym klonów. Komandor rozkazał strzelać do zbiega, żeby ja zabić. W tym momencie jednak Anakin Skywalker i kapitan Rex polecili mu anulować ten rozkaz. Wkrótce zwiększono ilość patroli na zewnątrz bazy. Kiedy Fox do nich dołączył, spostrzegł Ahsokę na jednym z pomników. Rozpoczął się pościg. Po dłuższej pogoni klony otoczyły ściganą. Natychmiast dołączyli do nich Fox, Rex i Skywalker. Togrutanka jednak wskoczyła do wodociągów. Fox i jego podwładni ruszyli za nią. Po pewnym czasie klony zaczęły szukać Skywalkera, który zniknął. Znaleziono go przy jejściu do dolnych poziomów, gdzie uciekła Ahsoka.

Wkrótce zorganizowano obławę, jednak Fox nie brał w niej udziału. Ostatecznie zdołano udowodnić niewinność Ahsoki.

Komandor Fox w drugiej fazie zbroi.

Ciekawostki

  • Podczas aresztowania Hutta Ziro Fox tytułuje senator Amidalę mianem "komandor", choć nie posiadała ona żadnej rangi wojskowej. [2]
  • Fox w języku angielskim oznacza lis.

Przypisy

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 Databank (pierwszy)
  2. 2,0 2,1 Wojny klonów (film)
  3. The Clone Wars.jpg  Hostage Crisis
  4. The Clone Wars.jpg  Heroes on Both Sides
  5. The Clone Wars.jpg  Deception
  6. Can't say I blame you, commander Tano. But all the same, you're under arrestThe Clone Wars.jpg  The Jedi Who Knew Too Much

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
CC-1010.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!