Niech Moc będzie z Wami!Drugi miecz świetlny Cala Kestisa

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kestis2.png
Drugi miecz świetlny Cala Kestisa
Skonstruowany 14 BBY
Miejsce utworzenia Ilum
Specyfikacja techniczna
Typ Podwójny rozłączany
Kolor klingi Niebieski
Kryształ skupiający 2 kybery
Historia i wykorzystanie
Twórca Cal Kestis
Właściciele Cal KestisDrugi miecz świetlny Cala Kestisa był mieczem świetlnym, który Cal Kestis zbudował w 14 BBY w świątyni Jedi na planecie Ilum w ramach próby, która miała mu pomóc odnaleźć ścieżkę Jedi. Broń posiadała dwa ostrza, a rękojeść można było rozłączać, tak by Cal walczył dwoma pojedynczymi ostrzami. Klingi posiadały niebieskie ostrza.

Historia

W 14 BBY roku, Cal Kestis poszukiwał astrium, które otwierało Sanktuarium cywilizacji Zeffo na planecie Bogano - tylko tak można było zdobyć ukryty tam przez Eno Cordovę holokron zawierający listę wrażliwych na Moc dzieci. Kestis i Cere Junda chcieli z nich uczynić nowe pokolenie Jedi. Podczas swoich przygód Cal musiał wielokrotnie stawiać czoła imperialnym, którzy chcieli go dopaść. W walkach z wrogiem korzystał z miecza świetlnego, który otrzymał od Jaro Tapala (swojego mistrza) w roku 19 BBY, w chwili rozpoczęcia Wielkiej Czystki Jedi. Kestis zdołał się dowiedzieć, że astrium znajdowało się na Dathomirze w grobowcu Kujeta. Jednak przy próbie wejścia do tego miejsca doznał wizji, która przypomniała mu wydarzenia z momentu wydania rozkazu 66 i pokazała, że nie zdołał się określić jako Jedi, a miecz Tapala uległ zniszczeniu. Cere, mentorka Cala, podjęła decyzję, by ten przeszedł ostateczną próbę na Jedi, którą miała być konstrukcja nowego miecza świetlnego. Ich statek Stinger Mantis udał się na Ilum, gdzie w tamtejszej świątyni Jedi Kestis znalazł niebieski kryształ kyber. Minerał pękł, gdy Cal go wziął, co do reszty załamało młodzieńca i odebrało mu nadzieję. Jednak BD-1 pokazał mu nagranie Cordovy, w którym mistrz Jedi pouczał, że porażka to nie koniec i zawsze można było się podnieść i iść dalej.

Kestis wziął sobie te słowa do serca i zabrał się za konstrukcję nowego miecza z użyciem dwóch odłamków znalezionego kybera. Wykorzystał bronie Tapala i Jundy, by złączyć je ze sobą i utworzyć z nich własny, podwójny miecz świetlny posiadający możliwość rozłączania go na dwie bronie. Z nowym mieczem i zdoławszy zrozumieć na czym polegało bycie Jedi, Cal wrócił do swoich poszukiwań i tym razem pomyślnie zdołał dostać się do grobowca Kujeta, gdzie przyszło mu stoczyć pierwszy pojedynek z użyciem nowego miecza świetlnego. Przeciwnikiem Kestisa był mroczny Jedi, Taron Malicos, który przewodził Braciom Nocy. Z pomocą Siostry Nocy, Merrin, młody Jedi zdołał zwyciężyć i zdobyć astrium, z którym następnie udał się na Bogano, gdzie udało mu się uzyskać dostęp do pożądanego holokronu. Na to wtrąciła się druga siostra, która po krótkim pojedynku ukradła artefakt z Archiwów Jedi. Wtedy Cere pasowała Cala na rycerza Jedi i Stinger Mantis poleciał na Nur. Oboje Jedi przeniknęli do twierdzy inkwizytorów chcąc odzyskać skradziony holokron. Wtedy Kestis używał swojego drugiego miecza do zabijania napotykanych imperialnych i stoczył nim ostateczny pojedynek z drugą siostrą. Jedi odzyskali holokron, lecz wtedy zjawił się Darth Vader, który zmusił obu rycerzy do ucieczki. Podczas akcji ewakuacyjnej potężny Sith, wykorzystując Moc, zranił tym mieczem świetlnym jego właściciela, a przedtem Cal również zdołał zadać Mrocznemu Lordowi niegroźną ranę.

Charakterystyka

Nowy miecz Cala Kestisa powstał z połączenia dwóch innych broni tego typu - tej skonstruowanej przez Jaro Tapala i tej otrzymanej od Cere Jundy. Kestis połączył obie rękojeści, tworząc tym samym typ podwójny, lecz dodał możliwość rozłączania broni na dwa, dzięki czemu Cal zyskał pełne możliwości walki mieczem świetlnym: pojedynczym, podwójnym i dwoma naraz. Do rękojeści zostały wykorzystane komponenty znalezione przez młodzieńca podczas jego przygód. Za kryształ skupiający posłużyły dwie połówki znalezionego na Ilumie kybera, które nadały ostrzom niebieski kolor.

Poza światem Gwiezdnych wojen

Kwestia koloru

Choć gracz ma możliwość wyboru aż siedmiu kolorów tego miecza świetlnego, to kanonicznie jego ostrza są niebieskie, ponieważ pod właśnie takim kolorem w przerywniku filmowym pojawia się znaleziony przez Cala kyber.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!