Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Cal Kestis

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Cal Kestis.png
Cal Kestis
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Rude
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja:
Cal Kestis był padawanem, który przetrwał Czystkę Jedi. Pracował dla organizacji Scrapper Guild na planecie Bracca, gdzie pracował przy wrakach statków zniszczonych pod koniec wojen klonów. Przyjaźnił się z droidem BD-1. Jego mentorem był mistrz Jedi Jaro Tapal. Po jego śmierci Cal uczył się pod okiem byłej rycerz Jedi Cere Junda.

Miecze świetlne

  • Pierwszy - gdy przechodził swój trening Jedi będąc padawanem, miał własny miecz świetlny o kolorze niebieskim, jednak podczas rozkazu 66 przez przypadek upuścił go, a nowy miecz dostał od swego mistrza.
  • Miecz mistrza - kiedy utracił własną broń, jego mentor podarował mu własną broń tuż przed swoją śmiercią. Ta broń posiadała dwa ostrza. Używał tego miecza do czasu wizji na Dathomirze, kiedy w jej wyniku zniszczył miecz. Choć kolor był kwestią wyboru gracza, to kanonicznie ostrza tej broni są niebieskie.
  • Drugi - by odnaleźć swoją drogę Jedi, Cere postanowiła, by Cal zbudował sobie nowy miecz wraz z nowo zdobytym kyberem na Ilumie. Udał się tam i w komnacie, w której znalazł kryształ, złożył nowy miecz świetlny będący połączeniem mieczy Tapala i Jundy. Broń miała dwa ostrza, a rękojeść można było rozłączać, aby Kestis mógł walczyć dwoma ostrzami. Tutaj kolor również był kwestią wyboru gracza, ale kanonicznie miał on niebieskie ostrza.

Poza światem Gwiezdnych wojen

Postać Cala Kestisa została stworzona na potrzeby gry Jedi: Upadły zakon, gdzie jest on głównym protagonistą. W jego rolę wciela się Cameron Monaghan, natomiast w polskiej wersji głosu użycza mu Stefan Pawłowski.

Źródła

Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!