Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Tarfful

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Tarfful.jpg
Tarfful
Miejsce pochodzenia: Kashyyyk
Rasa: Wookiee
Wzrost: 234 cm
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność: Republika Galaktyczna
Tarfful to Wookiee płci męskiej z planety Kashyyyk, przywódca nadmorskiego miasta Kachirho w archipelagu Wawaat, przyjaciel Chewbaccy.

Biogfafia

Początki

Wysoki (234 cm wzrostu), pokryty ciemnym futrem. Nieustraszony wojownik, jeden z najsilniejszych wśród Wookieech. Dobrą kondycję zapewniały mu dynamiczne ćwiczenia (wspinaczka, pływanie) i niebezpieczne wyprawy łowieckie. W okresie wojen klonów przyjmuje tytuł wodza wojennego. Wkrótce potem schwytany przez trandoshańskich łowców niewolników. Oswobodzony przez drużynę Delta republikańskich komandosów.

Bitwa o Kashyyyk

Pod koniec wojny udał się na Coruscant w poszukiwaniu pomocy u Jedi. Brał udział w obronie Kachirho, siedziby starożytnej gildii Claatuvac.

Był jednym z dowódców armii mistrza Yody i Luminary Unduli. Po wydaniu Rozkazu 66 pozostał lojalny wobec Jedi. Razem z Chewbaccą pomagał Yodzie, członkowi "rodziny honorowej", w ucieczce z planety, wykorzystując jedną z wielu kapsuł ratunkowych, zaprojektowanych i zbudowanych między innymi przez Chewbaccę.

Pojmanie przez Imperium

W kilka tygodni po zakończeniu wojen klonów Tarfful został schwytany przez siły Imperium wraz 200 tysiącami innych Wookiech, w czasie pacyfikacji Kashyyyka przeprowadzonej przez Lorda Vadera i kierowanej przez moffa Wilhuffa Tarkina, mającej na celu pozyskanie niewolników do budowy Gwiazdy Śmierci.

Ciekawostki

  • W filmie Zemsta Sithów w rolę Tarffula wcielił się Michael Kingma.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Tarffula.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!