Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Galaxy Guide 5: Return of the Jedi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Galaxyguide5ed1.jpg
Galaxy Guide 5:
Return of the Jedi
Autor/rzy: Michael Stern
Redakcja: Bill Slavicsek
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: West End Games
Styczeń 1990
Typ publikacji: Suplement RPG
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium


Galaxy Guide 5: Return of the Jedi to dodatek do Star Wars Roleplaying Game wydanej przez West End Games. Pierwsze wydanie tego suplementu wydane zostało w 1990 roku. Napisał je Michael Stern. Po poprawkach wprowadzonych przez George'a Straytona wydanie drugie, poprawione i dostosowane do zmian drugiej edycji RPG, ukazało się w 1995 roku. W książce znalazły się statystyki drugoplanowych postaci z filmu Powrót Jedi. Niejednokrotnie to w tej książce pojawiały się po raz pierwszy informacje o postaciach widocznych na dalszym planie filmu.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
On the desert world of Tatooine, Han Solo, one of the heroes of Yavin, is encased in carbonite in Jabba the Hutt's palace. Yoda, the last of the great Jedi Masters, nears death. The fate of the Rebellion lies in the balance as the new Death Star battle station comes to completion. Luke Skywalker must confront his father, the Lord Darth Vader. So begins Return of the Jedi, the climax of the greatest space fantasy of all time.

Here you can find background, personality sketches, and anecdotes of the villains and heroes, Humans and aliens, and monsters and droids appearing in Return of the Jedi. The book concludes with an adventure set on Endor just after the destruction of the second Death Star.

Tłumaczenie nieoficjalne
Na pustyniach Tatooine, Han Solo, jeden z bohaterów bitwy o Yavin 4 został uwięziony w karbonicie w pałacu gangstera Jabby. Yoda, ostatni z żyjących wielkich mistrzów Jedi jest coraz bliżej śmierci. Los Rebelii jest zagrożony ponieważ prace nad nową Gwiazdą Śmierci zbliżają się do końca. Luke Skywalker musi stoczyć pojedynek ze swoim ojcem, Darthem Vaderem. Tak zaczyna się Powrót Jedi, punkt kulminacyjny sagi fantasy wszech czasów.

Znajdziesz tutaj tła, rysy osobowości i opowieści na temat bohaterów pozytywnych i negatywnych, ludzi, obcych, potworów i droidów pojawiających się w Powrocie Jedi. W książce zawarta jest także przygoda, która dzieje się tuz po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci.

Zawartość

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
1990, styczeń USA 9780874312676 West End Games 96 stron Druk (miękka) ---

Ciekawostki

Okładka drugiego wydania.
  • Podobnie jak kilka poprzednich Galaxy Guide, piąty tom pisany jest z wewnętrznej perspektywy, tak jakby autor znajdował się wewnątrz świata Gwiezdnych wojen.
  • Zawarta w książce mini-przygoda nosi tytuł Remnants of the Empire.


Galaxy Guide
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!