Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Rebelia 6: Rozgrywka na Ahakiście, część 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Rebellion6.jpg
Rebelia 6: Rozgrywka na Ahakiście, część 1
Rebellion 6: The Ahakista Gambit, Part 1
Scenariusz:
Ilustracje: Michel Lacombe
Kolory: Will Glass
Litery: Michael Heisler
Ilustracja na okładce: Ryan Sook
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
16 maja 2007
Wydanie polskie: DeAgostini
8 maja 2019
Przekład: Monika Mazur
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Rebelia
Zeszyt/Tom: 6 z 16
Poprzedni: Rebelia 5: Mój brat, mój wróg, część 5
Następny: Rebelia 7: Rozgrywka na Ahakiście, część 2
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 0 ABY


Rebelia 6: Rozgrywka na Ahakiście, część 1 (org. Rebellion 6: The Ahakista Gambit, Part 1) to szósty zeszyt serii komiksów wydawanych przez Dark Horse Comics Rebelia, a zarazem pierwsza część historii Rebelia: Rozgrywka na Ahakiście. Komiks został wydany 16 maja 2007 roku nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. Scenariusz do niego opracowali Brandon Badeaux i Rob Williams, zaś rysunki stworzył Michel Lacombe. Ilustrację na okładce przygotował Ryan Sook.

W Polsce komiks ukazał się w albumie Rebelia 1 8 maja 2019 nakładem DeAgostini. Za jego tłumaczenie odpowiada Monika Mazur.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
This is the Star Wars story that no fan of the original trilogy can afford to miss-an all-new adventure set in the dangerous underworld of the war between the Empire and the Rebellion!

A lieutenant to one of the most powerful gangsters in the galaxy, Wyl Tarson is a master of lying, cheating, and stealing-and a hero of the Rebel Alliance! For years Wyl has been acquiring valuable information for the Rebellion through his employer Raze's expansive criminal network. That is, until Raze discovers Wyl's second life as a Rebel spy. Now, subjected to a mysterious procedure, Wyl has become a prisoner in his own body, subject to Raze's every whim.

It's an unforgettable first issue where the stakes couldn't be higher for Wyl Tarson-or the Rebel Alliance!(Dark Horse Comics, 2007)

Streszczenie

Na Coruscant Anakin Skywalker wkracza do Świątyni Jedi, by dokonać zabójstwa wszystkich obecnych wewnątrz rycerzy. Po drodze spotyka ciężko rannego Jedi rasy Zabrak, który łapie go za płaszcz i mówi, że jeśli zdradzamy tych, którzy zdradzili nas samych, to tak na prawdę zdradzamy samych siebie.

Jakiś czas później na jednej z planet w Odległych Rubieżach rebelianci walczą z wojskami Imperium. Kilku z żołnierzy rebelii przy pomocy ładunków wybuchowych niszczy Juggernauty. Po powrocie do okopów mówią, że teraz kolej na Wyla Tarsona. Chłopak długo próbuje wymigać się przed atakiem. W pewnym momencie jeden z ładunków eksploduje wyrzucając Wyla pod koła jednego z czołgów Juggernaut.

Kilka lat później Wyl Tarson ma sen, w którym leży na stole operacyjnym i jest operowany przez Raze'a. Niedługo później mężczyzna budzie się w swym apartamencie. Powiadamia swego droida T-2H4, by ten spakował ubrania, broń i przygotował jego statek do odlotu. W drodze na lądowisko Tarson spotyka Drybala i innych pracowników Raze'a. Najemnicy oznajmiają mu, że musi udać się z nimi do ich pracodawcy. Wyl poraża ich prądem i ucieka na lądowisko. Tam spotyka Laynarę i omdlewa. Niedługo później po przebudzeniu opuszcza planetę Per Lupelo na pokładzie swego statku klasy YG-4210. W czasie lotu otrzymuje telepatyczną wiadomość od Raze'a, w której dowiaduje się, że operacja nie była snem. Tarson wraca na planetę i spotyka się ze swym pracodawcą. Otrzymuje od niego zadanie udania się na planetę Ahakista i zdradzenia tamtejszych rebeliantów, by udowodnić, że ostatnia zdrada była tylko jednorazowym przypadkiem. Raze zaleca również zebranie drużyny, gdyż zadanie nie jest proste.

Tymczasem na planecie Ahakista radny Derral wraz ze swym przyjacielem wędruje po mieście. Rozmawiają na temat sytuacji na planecie i ogromnej biedzie, jaka na niej panuje. Chwilę później obaj wsiadają do pojazdu, który sekundę później zamienia się w kulę ognia. Zamachowcy szybko opuszczają miejsce zbrodni i ginie po nich ślad. W pobliskim pałacu Sardoth i Erla rozmawiają na temat coraz gorszej sytuacji na planecie i rosnącym przestępstwie.

Jakiś czas później Tarson wraz z Laynarą udaje się na pewną pustynną planetą i zabiera z niej na swój statek nieprzytomnego przyjaciela Baco Para. Później udaje się na inną planetę, całą pokrytą dżunglą. Odnajduje na niej mieszkanie, w którym mieszka jego znajomy. Wewnątrz Wyl, Laynara i Baco odnajdują figurki przedstawiające kobietę i mężczyznę. Chwilę później w mieszkaniu pojawia się jego właściciel z włączonym mieczem świetlnym...

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2007, 16 maja USA --- Dark Horse Comics 32 stron Druk (miękka) 2,99 USD
2008, 26 marca
(w wydaniu zbiorczym)
USA 978-1-59307-890-4 Dark Horse Comics 128 stron Druk (miękka) $17,95
2011, 23 listopada
(w Omnibus: At War with the Empire 2)
USA 9781595827773 Dark Horse Comics 464 stron Druk (miękka) 24,99 USD
2019, 8 maja
(w Rebelia 1)
Polska 978-88-334-2105-6 DeAgostini --- Druk (twarda) 39,99 PLN

Linki zewnętrzne


Rebelia
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!