Chissowie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Przeglądasz kanoniczną wersję tego artykułu.
Przejdź do legendarnej wersji tego artykułu.


Chissowie
Planeta macierzysta: Csilla[1]
Język: Cheunh[2]
Kolor oczu: Czerwone
Kolor skóry: Niebieska
Kolor futra/włosów: Niebieskie
Cechy charakterystyczne: Podobni do ludzi, różnią się kolorem skóry i oczu
Chissowie byli rasą rozumną pochodzącą z planety Csilla. Do przedstawicieli tej rasy należał jeden z najważniejszych oficerów Imperium Galaktycznego, wielki admirał Thrawn. Jako, że stronili od społeczności galaktycznej i pilnowali swoich sekretów, uważani byli powszechnie za tajemniczych.

Wygląd i cechy charaktyrystyczne

Chissowie byli rasą humanoidalną i pod wieloma względami byli podobni do ludzi, jednakże mieli lepszy słuch i ostrzejszy wzrok od nich. Byli niebieskoskórni (skóra jednak z wiekiem blednie) i mieli czerwone oczy. Z tego powodu często są myleni z Pantoranami. Niektórzy Chissowie byli wrażliwi na Moc, która w ich regionie była nazywana "Trzecim Okiem". Wrażliwe były najczęściej dziewczynki w wieku od 7. do 14. lat. Kiedy odkrywano obecność Mocy, dziecko było zabierane rodzicom i wcielane do floty jako ozyly-esehembo.

Historia

Chissowie unikali interakcji ze społecznościami spoza Nieznanych Regionów, który nazywali "Chaosem". Nazywali go tak z powodu ryzyka występującego podczas podróży nadświetlnych. Tysiące lat przed nastaniem Imperium Chissowie brali udział w Wojnie Sithów. Po jej zakończeniu wrócili do Chaosu. W latach istnienia Republiki Galaktycznej i Imperium Chissami rządziła Dynastia Chissów.

W latach poprzedzających Bitwę o Yavin Mitth'raw'nuruodo dołączył do szeregów Imperium Galaktycznego, w których szybko otrzymał rangę wielkiego admirała. Zarządzał walką sił Imperium z rebeliantami.

Przypisy

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Chissów.
To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.