Filmy Benioffa i Weissa

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Niemożliwe zobaczyć przyszłość jest...

W przyszłości.


UWAGA! Artykuł opisuje materiał, który nie został jeszcze wydany. Dokładny opis będzie możliwy dopiero po jego pojawieniu się.

Tytuł jest jedynie określeniem lub przydomkiem, gdyż właściwa nazwa nie została jeszcze nadana przez autorów.
Jeśli pojawi się oficjalna nazwa, poproś o przeniesienie tego artykułu i wypowiedz się w dyskusji.

Seria filmów z uniwersum Gwiezdnych wojen to projekt, za który mieli odpowiadać David Benioff i D.B. Weiss, scenarzyści i showrunnerzy pracujący w latach 2007-2019 przy serialu Gra o tron. Filmy miały być niezależne od sagi Skywalkerów i trylogii Riana Johnsona.

Projekt został zapowiedziany 6 lutego 2018 roku. Jednakże 28 października 2019 roku duet w oświadczeniu przekazanym portalowi Deadline ogłosił, że nie stworzą żadnego filmu w ramach uniwersum Gwiezdnych wojen, jako powód podając brak czasu na równoległą pracę dla Lucasfilmu i Netfliksa, z którym kilka miesięcy wcześniej podpisali umowę na produkcję treści oryginalnych. Kathleen Kennedy oświadczyła w tym samym czasie, że Benioff i Weiss mogą wrócić do pracy nad swoim projektem w przyszłości.

Portal podał jednocześnie, że pierwszy film z serii miał trafić do kin 22 grudnia 2023 roku. Ostatecznie w tym roku do kin ma trafić film Rogue Squadron, jednak nie wiadomo, czy seria Benioffa i Weissa mają z nim coś wspólnego.

Linki zewnętrzne


Filmy i seriale z uniwersum Gwiezdnych wojen
[Pokaż/Ukryj]