Gall Trayvis

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Gall Trayvis
Data i miejsce narodzin: 70/60 BBY
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Siwe
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Senator
Gall Trayvis był członkiem Senatu Imperium. Wielokrotnie namawiał ludzi do buntowania się. W rzeczywistości od początku tylko udawał i robił wszystko, aby zniszczyć buntownicze grupki rebeliantów i wprowadzić je w pułapkę.

Biografia

Gall przyszedł na świat między 70, a 60 rokiem przed bitwą o Yavin.

Senator Imperium

Fałszywy plakat o przestępstwach Trayvisa.

Jako senator Imperium udawał, że stoi po stronie buntowników nadając rebelianckie audycje w HoloNecie prawdziwe informacje ukrywane przez Imperium. W rzeczywistości jednak robił to aby zyskać zaufanie rebelianckich komórek, a potem się ich pozbyć.

Fałszywy przekaz

Około roku 5 BBY upozorował zakłócenie przekazu w HoloNecie aby poinformować m.in. komórkę rebeliantów o miejscu przetrzymywania mistrzyni Jedi Luminary Unduli. Choć jej rzekome przeżycie rozkazu 66 okazało się pułapką zastawioną przez imperialnego inkwizytora, to jednak załoga statku Ghost nie odgadła, że Gall również brał udział w spisku.

Spotkanie rebeliantów

Trayvis i załoga Ghosta.

W roku 4 BBY[1] do rebeliantów doszła informacja, jakoby senator Gall Trayvis miał przybyć na Lothal. Załoganci Ducha przestraszyli się myśląc, że ta informacja może dotrzeć do Imperium. Próbując bronić potencjalnego sojusznika, na kierunek swojej ucieczki obrali podziemne kanały. Buntownicy rozdzielili się. Senator podążał razem z Ezrą oraz Herą Syndullą. Twi'lekanka jednak zrozumiała zdradę Galla słysząc, jak wypytuje młodego Bridgera o wielkość ich buntowniczej organizacji i o ich sojuszników. Unieszkodliwiono go i pozostawiono w kanale. Po chwili na miejsce przybyły wojska agenta Kallusa.

Ciekawostki

Przypisy

  1. W odcinku Dzień Imperium Ezra Bridger wspomina, że rodzice opuścili go jak miał 7 lat i mówi, że od 8 lat włóczy się po Lothalu. Jest również mowa o tym, że urodził się w 19 BBY.

Źródła