Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


HoloNet News

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy agencji informacyjnej. Zobacz też: oficjalne konto w serwisie tumblr.com.
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Holonet news znak.jpeg
HoloNet News
Przywódca/Przywódcy
Wybitni członkowie
PrzynależnośćHoloNet News była agencją informacyjną działającą w czasach Republiki i Imperium Galaktycznego. Za pomocą HoloNetu przekazywała ona informacje z galaktyki. W późniejszym okresie służyła ona za narzędzie propagandy zarówno Republiki jak i Imperium, zaś w czasach tego drugiego podlegała ministrowi Polluxowi Haxowi z Ministerstwa Informacji i pełniła funkcję oficjalnej agencji informacyjnej. Jednym z jej znanych reporterów był Alton Kastle.

Historia

Początkowo HoloNet News była prywatną stacją HoloNetu, lecz po rozpoczęciu wojen klonów, władze Republiki postanowiły przejąć ją, aby uniknąć ryzyka wykorzystania pojawiających się w niej informacji przez Konfederację Niezależnych Systemów. Po transformacji w Imperium stacja ta nadal pozostała w rękach rządowych.

Około pięciu lat przed bitwą o Yavin 4, jednym z dziennikarzy relacjonujących wydarzenia z galaktyki był Alton Kastle. W swoich audycjach informował między innymi o wprowadzeniu nowego programu rejestracji wprowadzonym na Lothalu, zdławieniu rewolty Wookieech na Kashyyyku przez 212 Batalion Szturmowy dowodzony przez generała Kahdaha oraz aresztowaniu osób oskarżonych o pogwałcenie przepisu górniczego L7435.54.

Jakiś czas później, w Holonet News zaczęły pojawiać się również informacje o grupie buntowników przeciwstawiających się imperialnej władzy na Lothalu. Informacje te były jednak często zniekształcane w celu pogorszenia wizerunku rebeliantów. W jednym z raportów poinformowano o ataku skradzionym myśliwcem TIE/ln na transport robotników, chociaż w rzeczywistości był to imperialny transporter przewodzący wysiedlonych rolników. Na kanale HoloNetu pojawił się również wywiad z senatorem Gallem Trayvisem po tym jak został nakryty przez załogę statku Ghost na wyłapywaniu dla Imperium buntowników z różnych planet. W wywiadzie tym informował, że jego działania zostały przez nich wypaczone i oferuje nagrodę za ich schwytanie. O rebeliantach ponownie było głośno w wiadomościach, gdy zostali oskarżeni o zabójstwo minister Maketh Tuy.

Poza światem Gwiezdnych Wojen

W ramach akcji promocyjnej serialu Rebelianci na oficjalnym koncie w serwisie tumblr.com pojawiały się krótkie filmy zawierające audycje z HoloNet News dotyczące miejsc i postaci pojawiających się w serialu.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!