Maa Kaap

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Maa Kaap
Data i miejsce śmierci: 67 BBY, Woebegone
Rasa: Zabrak
Profesja: Pierwszy oficer
Maa Kaap był zabrackim pierwszym oficerem frachtowca Woebegone. Zginął w 67 BBY z ręki Dartha Plagueisa.

Biografia

Mam pomysł. Pójdźmy na kompromis. Wyskoczymy z nadprzestrzeni i skontaktujemy się z władzami Bal'demnica. Jeśli ten Muun jest poszukiwany, wszystko jedno, za co, odstawimy go z powrotem, mniejsza o ładunek. Jeśli nie, ustalimy kwotę, za jaką zabierzemy go na Ithor, ale nie dalej. Co pani na to, pani kapitan?
- Maa Kaap podczas dyskusji, co zrobić z pasażerem na gapę

W 67 BBY Maa Kaap przebywał na Bal'demnicu wraz z resztą załogi Woebegone. Nazajutrz wszyscy ruszyli w drogę na Ithor, lecz niedługo potem Blir' zauważył spadek temperatury w ładowni 4. Maa poszedł z innymi aby sprawdzić co się tam stało. Na miejscu spotkali Muuna, który nie chciał zdradzić swojej tożsamości. Zabrak od początku był nieufny wobec pasażera na gapę i zdenerwowany faktem, że zniszczył on część transportu przewożonego na pokładzie statku. Po tym jak kapitan Ellin Lah odbyła z nim rozmowę w cztery oczy, postanowiła przedyskutować to, co z nim zrobią, z załogą. Wtedy Kaap wpadł na pomysł, żeby skontaktować się z władzami Bal'demnica, by dowiedzieć się, czy Muun nie jest poszukiwany i, jeżeli nie jest - zabrać go na Ithor za odpowiednią cenę.

Chwilę później Togrutanka poszła przedstawić Plagueisowi decyzję. Nie spodobała mu się ona, więc zabił ją i ruszył do innych. Maa próbował zastrzelić intruza ze swojego blastera, lecz nieskutecznie. Gdy ogniwo jego broni się wyczerpało, zaatakował go wibroostrzem. Muun parował kopniaki Zabraka, aż w końcu kopnął go w pierś, przez co ten nadział się na gródź w ścianie, która złamała mu kręgosłup i przebiła tętnice płucne. Mężczyzna stracił przytomność, ale żył jednak jeszcze dopóki Sith nie rozprawił się z resztą załogi. Wówczas Kaap ocknął się, przeraził tym co zobaczył, jego puls nagle stał się nieregularny a oddech urywany, przez co w końcu zmarł.

Źródła