Meena Tills

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Meena Tills
Miejsce pochodzenia: Kalamar
Rasa: Kalamarianka
Wzrost: 175 cm
Kolor oczu: Pomarańczowe
Kolor skóry: Pomarańczowa
Przynależność:
Profesja: Senatorka
Meena Tills była kalamariańską senator, żyjącą na krótko przed upadkiem Republiki Galaktycznej.

Biografia

Meena Tills została uprowadzona przez terrorystyczną grupę pochodzącą z Haruun Kal wraz z pięcioma innymi zakładnikami. Porwano ją, gdyż chciano, żeby Republika wycofała swoje siły z ich planety. Obwiniali senator, za to, że na ich planecie wybuchła wojna domowa, a teraz wciągnięto jeszcze ją w konflikt zwany wojnami klonów. Najpierw próbował ją uwolnić Jedi, ale pokojowo - przy pomocy negocjacji. Niestety, został zamordowany. Dowodzący akcją widząc, że nic nie wskóra polecił Drużynie Omega uwolnić ją. Żołnierze poradzili sobie bez problemu i wkrótce Kalamarianka została uratowana. Podczas oblężenia Kalamara przez Separatystów Meena przebywała w Mon Cala City. Separatyści pojmali ją do obozu jenieckiego gdzie przebywała razem z wojskiem oraz z kapitanem Ackbarem. Następnie została zabrana na egzekucję księcia Lee-Chara. Quarrenowie jednak sprzeciwili się Separatystom, których ściągnęli na planetę i wygonili ich z Kalamara. Meena była też obecna podczas koronacji Lee Chara na króla planety.

Kilka lat później Tills widząc, że Kanclerz Palpatine zyskał zbyt wielką władzę próbowała go od niej odsunąć podpisując Delegację 2000, czyli specjalny wniosek, pod którym podpisało się aż dwa tysiące senatorów, w którym żądano, aby Palpatine odstąpił od swego stanowiska. Petycja jednak nie przeszła, gdyż Palpatine stworzył Imperium Galaktyczne na miejsce Republiki, a sam mianował się imperatorem.

Wkrótce potem Meena została aresztowana przez Imperium pod fałszywymi zarzutami. Tak naprawdę Palpatine wydał rozkaz, gdyż Meena była jego przeciwnikiem.

Źródła