Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Nat Skywalker

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Nat Skywalker.JPG
Nat Skywalker
Data i miejsce śmierci: 138 ABY
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Blond
Kolor oczu: Niebieski
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja:
Nat Skywalker znany też jako "Bantha" Rawk był starszym bratem Kola Skywalkera, wujkiem Cade'a, potomkiem Luke'a i Anakina. Prawdopodobnie syn albo wnuk Bena. Do pewnego okresu życia był Jedi, osiągnął nawet status mistrza, ale z nieznanych przyczyn opuścił Zakon i ukrywał się pod pseudonimem. Przed rokiem 130 ABY został głównym mechanikiem w Stoczni Seloniańskiej. Podczas masakry na Ossusie zginął jego brat. On sam zdołał przetrwać czystkę, ponieważ odszedł z Zakonu. Przetrwał także jego bratanek, który został łowcą nagród i któremu Nat dostarczał broń i pomógł budować statek. W pewnym momencie życia ożenił się z Droo Rawk, która miała już córkę Ahnah i razem adoptowali dzieci: Micaha oraz Skeeto.

Biografia

W służbie Zakonowi Jedi

Nat z malutkim Cadem. W tle Kol.

Niewiele wiadomo o wczesnych latach życia Nata. Prawdopodobnie był synem lub wnukiem Bena Skywalkera. Miał młodszego brata, Kola. Pochodził z rodu silnego Mocą, więc nic dziwnego, że sam odziedziczył ogromną wrażliwość na nią. Dorastał szkoląc się na Jedi, w pewnym momencie osiągnął nawet tytuł mistrza. Twierdził jednak, że to jego brat był urodzonym liderem i że to on był bardziej "godzien" nazwiska Skywalker.[1] Wkrótce jego brat poślubił w tajemnicy imperialną agentkę, Morrigan Corde, z którą miał dziecko, Cade'a. Corde opuściła jednak męża, by kontynuować karierę, a także dlatego, że - jak sama mówiła - nie widziała siebie w roli matki. Cade pozostał pod opieką Kola, który postanowił go wyszkolić na Jedi. Kol spędzał jednak dużo czasu na Coruscant, więc wychowaniem Cade'a zajmował się też w dużej mierze Nat.

Opuszczenie Zakonu

Opuściłem Zakon z powodów, które nie powinny cię interesować.[2]
— Nat podczas rozmowy z Cadem.

Z nieznanych bliżej przyczyn Nat opuścił jednak Zakon. Być może miało to coś wspólnego z tym, że Nat uważał, że nie jest taki, jak jego potomkowie. Ukrywał jednak swoje prawdziwe imię i posługiwał się pseudonimem, "Bantha" Rawk. Wiadomo, że przed rokiem 130 ABY podjął pracę w Stoczni Seloniańskiej i był tam głównym mechanikiem. Wkrótce wybuchła wojna sithańsko-imperialna. Wywołali ją Sithowie, którzy odrodzili się pod wodzą Dartha Krayta, na Korriban i sprzymierzyli się z Nowym Imperium Galaktyczne, pod wodzą Roana Fela. Zdołali oni pokonać Sojusz Galaktyczny. Dwa dni przed końcem wojny zdobyto Świątynię Jedi na Coruscant, a w ostatnim dniu dokonano tak zwanej masakry na Ossus, podczas której zginął brat Nata, Kol. Wojnę przetrwało tylko kilku Jedi, w tym jego bratanek, Cade. Wyznaczono jednak za nich ogromne nagrody i byli bezlitośnie tropieni. Nat zdołał przetrwać czystkę, gdyż zerwał ze swoją przeszłością.

W tym okresie poślubił Kiffarkę, niejaką Droo ze słynnego klanu Vos. Miała ona już dziecko, Ahnah. Razem z Natem adoptowali jeszcze dwójkę: Cathara Micaha oraz Skeeto. Nat wyznał prawdę o swojej przyszłości żonie, ale dzieci nie miały o tym pojęcia.

Po masakrze na Ossusie Nat dostarczał broń swojemu bratankowi oraz pomagał mu zbudować Mynocka, frachtowiec Cade'a. Jego kompan, Jariah Syn, zalecał się do Ahnah.

Życie na Iego

W roku 137 ABY Nat wraz z rodziną żył na Iego, w kompleksie budynków zwanych Nest. Wiedli spokojne życie i interesy im się powodziły, ale mieli kłopoty z Czarnym Słońcem, przestępczą organizacją, która chciała, by Nat płacił im "za ochronę". W pewnym momencie gangsterzy postanowili ich zaatakować. Nat i jego rodzina dzielnie się bronili, ale wkrótce uzyskali niespodziewaną pomoc - pojawił się bowiem Cade, Jariah Syn i ich kompanka Delia Blue, z pomocą których odparli atak.

Cade i jego przyjaciele zostali ugoszczeni przez Nata i Droo na Iego. Cade wyznał Natowi co robił od ich ostatniego spotkania - między innymi przebywał w świątyni Sithów na Coruscant, gdzie udawał, że chce do nich dołączyć. Darth Krayt, któremu zależało na szczególnych umiejętnościach młodego Skywalkera, chciał go przeciągnąć na ich stronę, ale wkrótce zorientował się, że Cade go oszukuje i wcale nie zamierza zostać Sithem. Udało mu się jednak stamtąd uciec z pomocą matki, o której był pewien, że nie żyje. Wtedy Nat opowiedział mu prawdę o jego matce i przeprosił, że nie zrobił tego wcześniej.

Przypisy

  1. Dziedzictwo 24: Lojalność, część 2
  2. Dziedzictwo 24: Lojalność, część 2 / I left the Order—for reasons that are none of your dang business.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!