Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Obrońcy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych
Ten artykuł wymaga poszerzenia o: Encyklopedia postaci (uzupełniona i rozszerzona).

Leia holo.png
Pomóż mi, Obi-Wanie Kenobi. Jesteś moją jedyną nadzieją.

Ten artykuł potrzebuje przypisów.


Uwaga! Niektóre sekcje tego artykułu, lub też cały artykuł muszą zostać opatrzone odpowiednimi przypisami. Pomóż nam ulepszyć ten artykuł i dodaj do niego przypisy.

Protektorzy Symbol.png
Obrońcy
Przywódca/Przywódcy Fenn Rau
Kwatera główna Concord Dawn
Lokacja/Lokacje Trzeci księżyc Concord Dawn
Data rozwiązania 2 BBY[1]
Przynależność MandalorianieObrońcy byli frakcją doborowych mandaloriańskich wojowników, którzy służyli przywódcy Mandalory. Do walki wykorzystywali myśliwce typu Fang, a ich siedziba znajdowała się na trzecim księżycu Concord Dawn.

Historia

Wojny klonów

Podczas wojen klonów, Obrońcy zostali wyznaczeni do szkolenia żołnierzy Republiki, choć samą Mandalorą rządziła frakcja pacyfistów. W tym okresie przywódcą Obrońców był Fenn Rau, który zajmował się szkoleniem pilotów dla WAR.

Czasy Imperium

Początkowo Obrońcy mieli swoją siedzibę na Mandalorze, jednak, gdy ta została zajęta przez Imperium Galaktyczne, założyli nową bazę na trzecim księżycu Concord Dawn.[2] W roku 3 BBY przywódcą Obrońców nadal był Fenn Rau. Choć oficjalnie planeta była niezależna od Imperium, to w praktyce Obrońcy służyli imperialnym, opłacani przez nich. Gdy do układu przybyli rebelianci, by wynegocjować zgodę na przelot dla Komórki Feniks, Rau kazał ich zaatakować. Później na trzeci księżyc planety, gdzie mieściła się baza Obrońców przybyli rycerz Jedi Kanan Jarrus i Mandalorianka Sabine Wren. Dzięki brawurowej akcji, zdołali oni pojmać Raua, co zapewniło im możliwość korzystania z układu.[3]

Sytuacja ta trwała do roku 2 BBY, kiedy to ich siedziba została zaatakowana przez imperialnych super komandosów dowodzonych przez Gara Saxona. W ataku zginęli wszyscy Obrońcy, zaś ich obóz został zniszczony. Ostatnim pozostałym przy życiu przedstawicielem grupy był Fenn Rau, którzy wciąż przebywał w rebelianckim więzieniu. Gdy jednak odkrył co się stało z jego ludźmi i razem z Sabine Wren i Ezrą Bridgerem starł się z ludźmi Saxona, postanowił przyłączyć się do Rebelii.[1]

Przypisy

Źródła