Concord Dawn

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Przeglądasz kanoniczną wersję tego artykułu.
Przejdź do legendarnej wersji tego artykułu.


Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Concord Dawn.png
Concord Dawn
Astrografia
Region: Zewnętrzne Rubieże
Układ: Concord Dawn
Geografia
Typ: Skalista
Ważne miejsca: Obóz obrońców Concord Dawn
Społeczeństwo i inne
Języki: Basic
Ludność: Ludzie
Przynależność:
Concord Dawn to planeta należąca do wojowniczego ludu Mandalorian i będąca pod wpływem frakcji Obrońców.

Historia

Wczesna historia

Przez Concord Dawn przeszło ponad sto wojen, gdyż Mandalorianie lubowali się w walce. Jednak wszystkie te konflikty odcisnęły na planecie silne piętno - ponad ćwierć planety zostało zniszczone. Podczas wojny domowej, Concord Dawn znalazło się we władaniu Obrońców, którzy byli wrogo nastawieni do Straży Śmierci.

W ostatnich latach istnienia Republiki Galaktycznej na planecie urodził się Rako Hardeen[1], który na przestrzeni lat oraz ze względu na swoje umiejętności strzeleckie wypracował sobie przydomek "Snajpera z Concord Dawn".[2] Podczas wojen klonów, na Concord Dawn mandaloriańscy Obrońcy szkolili pilotów dla Wielkiej Armii Republiki. Szkolenie nadzorował Fenn Rau, przywódca tej frakcji.

Czasy Imperium

W roku 3 BBY, Imperium Galaktyczne kontrolowało większość terenów Mandalorian, jednak Concord Dawn zostawili w spokoju, gdyż nawet imperialni nie chcieli zadzierać z Obrońcami, którzy byli doborowymi wojownikami Mandalorian. Gdy rebeliancka Komórka Feniks musiała obrać nową trasę na Lothal, Sabine Wren zaproponowała skrót przez Concord Dawn. Wyruszyła wraz z Herą Syndullą i Eskadrą Feniksów, by uzyskać zgodę od Fenna Rau na przelot dla floty. Na miejscu zostali jednak zaatakowani, gdyż przywódca Obrońców współpracował z Imperium, które go opłacało. Podczas walki, Hera została raniona przez Fenna. Wtedy Kanan Jarrus postanowił spróbować negocjacji, a Sabine chciała wyrównać rachunki z Rau. Po przybyciu na trzeci księżyc planety doszło do starcia, podczas którego Kanan i Sabine uprowadzili przywódcę Obrońców i ostatecznie przekonali go do przymierza z rebeliantami.

Przypisy

Źródła