Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Oojoh

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Oojah.jpg
Oojoh
Data i miejsce śmierci: 3964 BBY
Rasa: Ho'Din
Przynależność:
Oojoh był padawanem Jedi rasy Ho'Din, uczniem mistrza Felna żyjącym w okresie wojen mandaloriańskich. Zginął podczas masakry na Taris w 3964 BBY.

Biografia

Młodość

Młody Oojoh na Dantooine

Oojoh dorastał w Enklawie Jedi na Dantooine. Poznał tam Zayna Carricka, Shada Jelavana, Kamlin i Gharna. Po ukończeniu szkolenia wstępnego cała piątka została przeniesiona na Taris, gdzie każdy został padawanem jednego z pięciu mistrzów. Mistrzem Ojooh został Feln.

Na Taris

W 3964 BBY na planecie pojawił się mistrz Jedi Revan i jego uczeń Alek Squinquargesimus. Obaj zachęcali mistrzów i ich padawanów do przystąpienia do Rewanżystów. Wierni opiniom Rady z Coruscant odmówili udziału w krucjacie przeciw Mandalorianom.

Na Dzikim księżycu

Ostatnią próbą przed pasowaniem na rycerzy była misja na Dzikim księżycu. Uczniowie mieli nie używając wzroku dotrzeć pod bombardowaniem asteroid do punktu wyznaczonego przez mentorów. Oojoh dotarł do mistrzów po wędrówce trwającej mniej niż pół dnia.

Oojoh i jego przyjaciele po bankiecie

Jakiś czas później odbywało się przyjęcie zorganizowane w celu ogłoszenia, którzy z padawanów zostali wybrani na rycerzy. Wśród nich był Oojoh. Po zakończeniu przyjęcia Zayne, który poczynił pewne szkody, miał zapłacić za zniszczenie sali. Wszyscy jego przyjaciele zostali trochę dłużej, by nie zostawiać przyjaciela samego.

Masakra padawanów

Martwy Oojoh i inni padawani u stóp mistrzów

Kilka godzin po bankiecie miało odbyć się pasowanie na rycerzy. Ho'Din stawił się trochę wcześniej niż Shad. Kiedy czekali na jak zwykle spóźnionego Zayne'a dyskutowali z mistrzami na temat słuszności pasowania Carricka. W pewnym momencie jednak uczniowie zaczęli podejrzewać, że coś jest nie tak. Kiedy Shad spytał się co się dzieje, mistrzowie wyciągnęli swe miecze świetlne i zabili swych uczniów, chcąc zapobiec wypełnieniu się "przepowiedni o pięciu". Następnie nauczyciele zrzucili winę na Zayne'a, który dzięki swemu spóźnieniu przeżył.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!