Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Potyczka na Seelos

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
AT-TE vs AT-AT.png
Potyczka na Seelos
Konflikt Galaktyczna wojna domowa
Data 4 BBY
Miejsce Seelos
Wynik Sukces i ucieczka rebeliantów.
Strony
Rebelia Imperium Galaktyczne
Dowódcy
Agent Alexsandr Kallus
Siły
3 AT-AT
Straty
AT-TE 2 AT-ATPotyczka na Seelos była starciem między Imperium, a rebeliantami, do których dołączyły trzy klony. Miała miejsce na planecie Seelos, gdzie klony zamieszkały po zakończeniu wojen klonów. W tej walce zwycięstwo należy przypisać rebeliantom.

Wstęp

Rebeliancki oddział z planety Lothal został wysłany przez komandor Ahsokę Tano na Seelos, gdzie według słów Togrutanki miał się znajdować jej stary znajomy, który miał znać mnóstwo potencjalnych tajnych baz dla rebeliantów. Po dotarciu na miejsce okazało się, że mieszkają tam w starym AT-TE trzy klony: Rex, Gregor i Wolffe. Mimo początkowego spięcia wywołanego przez Jedi Kanana Jarrusa, który pamiętał zdradę klonów, udało się załagodzić sytuację. Rex wyjaśnił, że sam nie zdradził, bo wraz z kompanami wyjął sobie z głowy czipy sterujące. Jednak Wolffe w obawie przed zemstą Imperium za pomaganie Jedi, powiadomił agenta IBB Alexsandra Kallusa, a ten wysłał na Seelos sondę. Sabine Wren wreszcie to odkryła, a Wolffe zrozumiał swój błąd. Odkryto sondę, a Rex ją zniszczył. Wolffe próbował jeszcze spławić Kallusa, ale ten miał przy sobie zdjęcia zrobione przez sondę. Nakazał klonom wydanie rebeliantów, ale ci odmówili i Kallus nakazał atak naziemny.

Przebieg

Kallus ruszył na czele trzech AT-AT na spotkanie rebeliantom. Rex nakazał skierowanie AT-TE w głąb burzy piaskowej, by zgubić potężniejsze maszyny Imperium. Jednak Kallus zdołał okrążyć maszynę klonów i konieczne było zniszczenie jednego AT-AT, by móc uciec. Ezra usiadł do działa AT-TE. Musiał trafić w jedyny słaby punkt imperialnej maszyny kroczącej - szyję. Zaufał całkowicie Mocy i dzięki temu jego strzał okazał się celny. Dzięki temu rebelianci zdołali wydostać się z burzy. Sabine naprawiła Phantoma i dzięki temu lothalscy rebelianci mogli uciekać, a klony zostały, by walczyć do końca, Staranowali nogi maszyny Kallusa, jednak druga z nich ostrzeliwała ich z flanki. Ezra był niepocieszony, że musieli zostawić Rexa, Gregora i Wolffe'a. W końcu Kanan uległ jego protestom i wrócili na pomoc klonom. Gdy Kallus już miał im zadać ostateczny cios, jego AT-AT został ostrzelany przez Phantoma, a Kanan, Ezra i Zeb skoczyli na dach drugiej maszyny i przejęli nad nią kontrolę, by zacząć ostrzeliwać z flanki maszynę Kallusa. W końcu Rex strzelił w jej szyję i agent IBB wraz z podwładnymi musiał uciekać. Zaraz potem przybyła Hera na pokładzie Ghosta i zabrała wszystkich z powrotem do Komórki Feniks.

Skutki

Po walce na Seelosie Rex, Gregor i Wolffe dołączyli do Komórki Feniks, natomiast rebelianci zyskali listę potencjalnych baz. Z kolei wśród imperialnych do sił agenta Kallusa i admirała Konstantine'a dołączył nowy inkwizytor, który został przysłany przez Dartha Vadera.

Źródła