Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Rafa Martez

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych
Ten artykuł wymaga poszerzenia o: "Kasacja.

RafaMartez-TA.png
Rafa Martez
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Jasna
Przynależność: Rodzina Martez
Profesja:
Rafa Martez była siostrą Trace.

Biografia

Na początku wojen klonów z więzienia na Coruscant został uwolniony gangster Ziro. W pogoń za nim ruszyli Jedi. W czasie ucieczki, jeden z towarzyszących mu łowców nagród uszkodził silnik nadlatującego transportowca, który zaczął spadać w kierunku platformy pełnej gapiów. Jedi udało się zapanować nad statkiem i skierować go w stronę ściany portalu. Za ścianą znajdował się dom rodziny Martez. W ostatniej chwili rodzice wypchnęli Rafę i Trace, lecz sami zginęli. Od tamtej pory siostry mogły liczyć tylko na siebie i unikały Jedi.

W 19 BBY Rafa prowadziła interesy w wygranym przez siebie lokalu. Była dłużniczką niejakiego Pintu. Gdy ten nie zastał Rafy, udał się do warsztatu jej siostry. Trace i towarzysząca jej Ahsoka Tano pokonały ochroniarzy Pintu i udały się do Rafy. Gdy dotarły na miejsce, Trace powiedziała siostrze, że odwiedził ją Pintu. Po krótkiej rozmowie przedstawiła jej również Ahsokę. Po chwili do pralni przybył Twi'lek Lokann, twierdząc, że jego partner w interesach dobił targu z Rafą. Po rozmowie z klientem, kobieta poprosiła Trace o zbudowanie trzech droidów. Niestety, gdy Rafa szła do warsztatu, jeden z droidów uciekł i spowodował liczne zniszczenia. Mimo to kobieta sprzedała maszyny.

Niedługo potem, gdy Trace i Ahsoka pracowały razem przy statku, przybyła do nich Rafa. Chciała prosić Trace, by ta poleciała z nią wykonać zlecenie, gdyż wynajęta przez nią ekipa zrezygnowała. Trace nie była zadowolona, że jej siostra nie przyszła do niej wcześniej, ale zgodziła się jej pomóc. Kobiety wyleciały statkiem Trace. Zanim opuściły Coruscant, Trace wleciała na pas wojskowy, przez co jeden z dowódców chciał je zatrzymać, lecz udało im się tego uniknąć.

Cała trójka udała się na Kessel, skąd miała przetransportować przyprawę od króla Yaruby. Trace od razu spodobała się ta planeta. Po wylądowaniu kobiety zostały powitane przez majordomusa króla, Kinasha Locka, który zaprosił je na bankiet. Po bankiecie statek został załadowany i cała trójka udała się na Oba Diah, siedzibę Syndykatu Pyke. Gdy tylko dowiedziała się o tym Ahsoka, rozpoczęła się ostra wymiana zdań, w wyniku której Trace niepostrzeżenie wyrzuciła cała przyprawę w kosmos, bojąc się utraty statku. Mimo to, statek wylądował na Oba Diah. Na powitanie im wyszedł sam Marg Krim, przywódca syndykatu, na którym Ahsoka dyskretnie użyła perswazji Mocą, by ich puścił. Podstęp został jednak odkryty przez jednego z Pyke'ów, a oszustki trafiły do aresztu.

Początkowo więźniarki kłóciły się. Wkrótce przyszli Pyke'owie, by zabrać Rafę na przesłuchanie. Gdy przyprowadzili ją z powrotem, zabrali Trace. Udało jej się Zabrać jednemu z Pyke'ów broń i uciec. Tymczasem Ahsoka i Rafa wydostały się z celi. W końcu cała trójka wydostała się z więzienia. W pewnym momencie pomost, po którym kobiety uciekały zaczął się chować. Rafie udało się przeskoczyć, lecz Trace spadłaby, gdyby nie Ahsoka, która użyła Mocy, by ją przytrzymać, a sama przeskoczyła. Gdy zniknęły z oczy Pyke'om, Ahsoka poszła rozbroić bramę, a siostry odwracały uwagę strażników.

Wkrótce jednak Pyke'owie odnaleźli uciekinierki, przy pomocy jednego z mieszkańców. Rafa chciała czym prędzej uciekać, ale Trace uparła się, by iść po Silver Angel. Szybko jednak złapali obie siostry, a potem Ahsokę, próbującą je uwolnić. Cała trójka ponownie trafiła do aresztu. Tam znowu więźniarki zaczęły się kłócić, lecz potem zostały zaprowadzone przed oblicze Marga Krima. Tam Ahsoka użyła podstępu, by przekonać Pyke'a, aby wypuścił siostry. Na wolności postanowiły one, że muszą uratować Togrutankę, za to, co dla nich zrobiła. Postanowiły ukraść Pyke'om ich własną przyprawę i dostarczyć ją Krimowi. Na miejscu jednak spotkały pracownika, który nie chciał oddać im przyprawy, gdyż nic nie wiedział o transporcie. Gdy ten udał się do przełożonego, jego podwładni mieli przenieść przyprawy na Silver Angel. Gdy pracownik wrócił z przełożonym, Rafa zaczęła z nim walczyć, podczas gdy Trace unieszkodliwiła innych pracowników.

W końcu siostry dostarczyły przyprawę. Przyszły, gdy Marg Krim planował wykonać egzekucję Ahsoki. Gdy wyjawił, że Togrutanka jest Jedi, siostry nie mogły w to uwierzyć. Mimo wszystko udało im się uciec i na pokładzie Silver Angel opuścić Oba Diah. Cała trójka wróciła na Coruscant. Tam Ahsoka chciała im wszystko wyjaśnić, lecz do warsztatu przybyła Bo-Katan Kryze, potrzebująca pomocy od Togrutanki. Siostry powiedziały, że Ahsoka działa tak, jak powinni działać Jedi i pożegnały się z nią.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!