Ralltiir

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Ralltiir
Astrografia
Region: Światy Jądra[1]
Sektor: Darpa[1]
Układ: Ralltiir[1]
Pozycja w układzie: 2[1]
Gwiazda: Rallt[1]
Księżyce: 28[2]
Współrzędne: L-9
Długość dnia: 19 godzin[1]
Długość roku: 255 dni[1]
Geografia
Średnica: 13 449 km[1]
Atmosfera: Tlenowa
Klimat: Umiarkowany
Grawitacja: Standardowa
Dominujący krajobraz:
Ważne miejsca:
Społeczeństwo i inne
Ludność: 10 bilionów[1]
Struktura demograficzna:
Główne miasta:
Przynależność:
Ralltiir był planetą usytuowaną w Światach Jądra, w sektorze Darpa i układzie o tej samej nazwie, w którym miał pozycję drugą. Na orbicie Ralltu, na której orbitowała planeta wraz z nią orbitowało 28 księżyców. Planetę zamieszkiwali Wookiee, Twi'lekowie, Ithorianie, Chazrachowie, ale w największych ilościach ludzie. Ralltiir pokrywały liczne góry pustynne i bagna. Atmosfera na nim panująca w pełni nadawała się do oddychania.

Historia

W 22 BBY odbył się limmie, w którym Drużyna Ralltiir reprezentowała planetę. Wygrała 1:0 z Drużyną Tralus.

By ustanowić porządek i ład Ralltiirowi, powołano organizację zwaną Wysoka Rada, która była za niego odpowiedzialna. Ową organizacją zarządzali podlegli Imperatorowi i w ten sposób miał on całkowitą władzę nad planetą. Jego podwładni mieli się włamać do finansowej bazy danych i pozmieniać to, co wcześniej razem z nim zaplanowali. Gdy to zrobili, inwestorzy niehumanoidalni zauważyli, że nie mają ani kredytu na swoim koncie. Zdawali sobie sprawę, że reputacja planety może się nagle zmienić. Postanowili ogłosić wykrycie owego sabotażu i przywrócić stan finansowy planety na początkowy. Zirytowało to władcę Imperium. Lord Tion aresztował członków Wysokiej Rady jako zdrajców. Pogłoski o tym braku prawa dotarły aż na Alderaan. Leia Organa postanowiła zbadać sytuację i poleciała na Ralltiir. Na pokładzie Tantive IV - statku, którym poleciała, miała zapasy broni i amunicji. Tion nie mógł z tego powodu zakazać lądowania, ponieważ Leia, jako ambasador, miała pełne prawo do przewożenia ze sobą broni. Myślał on, iż Leia zakochała się w nim i to jest powód jej przylotu na planetę. Zaprosił ją na kolację, którą jednak przeszkodził atak rebeliantów na południowy perymetr portu kosmicznego. Prawdziwym celem Leii było zdobycie planów nowej, potężnej broni Imperatora. Wypełniła swoją misję i z trudem udało się jej cało odlecieć z planety.

Bitwa o Ralltiir

Zobacz główny artykuł: Bitwa o Ralltiir (0 BBY).

W 0 BBY odbyła się bitwa o Ralltiir stoczona między siłami Imperium Galaktycznego i siłami Rebelii. Ową bitwę prawdopodobnie wygrali żołnierze Imperium[3].

Ciekawostki

  • W grze Rebellion jest podana nazwa planety jako Raltiir, a nie Ralltiir. Zapewne jest to błąd.

Przypisy

Źródła