Rick McCallum

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Rick McCallum
Data urodzenia: 23 sierpnia 1952
Miejsce urodzenia: Heidelberg, RFN
Narodowość: Niemiecka
Kolor oczu: Brązowe
Kolor włosów: Brązowe
Wkład w uniwersum
Produkcja:
Role:Rick McCallum (ur. 23 sierpnia 1952 roku w Heidelbergu, w Niemczech) jest producentem filmowym, znanym z pracy przy prequelach Gwiezdnych wojen i przy edycji specjalnej oryginalnej trylogii oraz serialu rysunkowym Wojny klonów.

Rick zaczął swoją pracę dla brytyjskiej telewizji razem z jednym z bardziej znanych brytyjskich scenarzystów, Dennisem Potterem. Zaczynał od telewizyjnej adaptacji Pennies from Heaven. George'a Lucasa poznał w 1989 roku i został zatrudniony jako producent serialu telewizyjnego Kroniki młodego Indiany Jonesa. Od tamtej pory pracował także przy edycji specjalnej z 1997 roku, oraz przy całej trylogii prequeli. Został także producentem serialu rysunkowego Wojny klonów. Zagrał także dwie drobne role: szturmowca w Nowej nadziei oraz kuriera w Mrocznym widmie. W 2012 roku pracował przy serialu Red Tails opowiadającym o grupie czarnoskórych pilotów w czasie II wohny światowej, którego producentem wykonawczym był George Lucas.

Kariera po odejściu z Lucasfilmu

Pod koniec października 2012 w podcaście ForceCast, Steve Sansweet potwierdził, że McCallum odszedł z Lucasfilmu. Obecnie Rick mieszka w Pradze, w Czechach gdzie prowadzi firmę producencką United Films.

Ciekawostki

Linki zewnętrzne