Rothana Heavy Engineering/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Rothana Heavy Engineering była jedną z filii Kuat Drive Yards. Główna siedziba firmy znajdowała się na planecie Rothana, niedaleko Kamino.

Historia

Przed wojnami klonów RHE otrzymała od klonerów z Kamino zlecenie na opracowanie i stworzenie uzbrojenia oraz pojazdów dla wielkiej armii klonów Republiki Galaktycznej. Podczas wojny mniejszy sprzęt tworzony przez Rothanę odnotowywał dobre rezultaty, tak więc firma uzupełniła swój sukces o znacznie większe i bardziej zaawansowane projekty, m.in. o niszczyciele i pancerniki.

Po zakończeniu wojny, RHE nadal zajmowała się projektowaniem oraz produkcją pojazdów i uzbrojenia, tym razem dla Imperium Galaktycznego, jednak nie w takim stopniu jak wcześniej. Mimo wszystko, niektóre projekty stworzone przez Rothanę i używane podczas galaktycznej wojny domowej, posiadały podobny styl do modeli, tworzonych przez firmę przed latami. Jeszcze w roku 10 ABY Marynarka Imperialna korzystała z okrętów o konstrukcji i atrybutach, podobnych do tych używanych podczas ery republikańskiej.

Produkty

Statki kosmiczne

Low Altitude Assault Transport.

Maszyny kroczące i artyleria

All Terrain Tactical Enforcer.

Czołgi

Źródła