Wat Tambor/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Wat Tambor
Data i miejsce śmierci: 19 BBY, Mustafar[1]
Miejsce pochodzenia: Skako
Rasa: Skakoanin
Wzrost: 193 cm[2]
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Czarne
Kolor skóry: Zielona
Przynależność:
Profesja: Emir
Wat Tambor pochodził z planety Skako i rasy Skakoan. Był przywódcą Unii Technokratycznej i w 22 BBY wprowadził ją do Konfederacji Niezależnych Systemów.

Biografia

Wat Tambor urodził się i wychował na Skako. Za młodu opuścił jej powierzchnię i udał się na Metalorn, gdzie rozpoczął karierę technika. Kiedy jego zainteresowania rozwinęły się na większą skalę, stanął na czele Baktoid Armor Workshop, która produkowała droidy bojowe.[2] Przed przystąpieniem do Konfederacji Tambor był senatorem w Senacie.

Gdy przyłączył Unię do Konfederacji na Geonosis, stał się bardzo lojalny wobec hrabiego Dooku i generała Grievousa. W czasie wojen klonów dowodził okupacją planety Ryloth. Podczas bitwy o Ryloth został pojmany przez mistrza Jedi - Windu. Uciekł jednak z więzienia.

Później udał się na planetę Nelvaan w 19 BBY. Tam łapał wojowników nelvaańskkich i mutował ich tak by byli posłuszni Konfederacji Niezależnych Systemów. Gdy Tambor zobaczył pierwsze egzemplarze, poleciał na Utapau bo zwołano tam radę Separatystów. Gdy Tambor odleciał, na planetę przybyli Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker z wiadomością że na Nelvaanie ukrywa się Grievous (rzeczywiście generał był na planecie, ale kilka tygodni przed przybyciem Jedi i Tambora). Tam Anakin zniszczył zakłady Tambora i oswobodził z niewoli nelvaańskich wojowników. W tym czasie Tambor musiał zatrzymać się na pewnej nieznanej planecie by przeczekać oblężenie Coruscant. Gdy bitwa o stolicę skończyła się, Tambor doleciał na Utapau. Tam z rozkazu generała Grievousa udał się na Mustafar, gdzie zginął z ręki Dartha Vadera.

Przypisy

Źródła