Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Druga bitwa o Onderon (3998 BBY)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Druga bitwa o Onderon.

Druga bitwa o Onderon to bitwa, która rozegrała się w mieście Iziz podczas konfliktu zwanego buntem Naddystów między Naddystami, a lojalistami nowego władcy planety Orona Kiry i stanowiącego część wielkiej wojny Sithów.

Przebieg bitwy

Z planety Ossus na Onderon przybyło wsparcie rycerzy Jedi. Zaraz po wylądowaniu włączyli się do walki. Potyczki toczyły się zarówno na ulicach miasta, jak i w przestworzach nad budynkami. Celem Jedi było dotarcie do głównej bazy Naddystów, gdzie był przetrzymywany mistrz Arca Jeth.

W tym samym czasie w głównej siedzibie rebeliantów król Ommin przyjął dwójkę młodych ludzi, którzy chcieli nauczyć się jakichś technik Sithów. Ofiarował więc im pomoc licząc na zysk dla siebie. Niedługo później do siedziby Ommina wkroczyli rycerze Jedi i zaatakowali jego obrońców. Po krótkiej walce wszyscy Naddyści padli martwi. Mistrz Arca został uwolniony i wojna została zakończona.

Skutki bitwy

Bitwa zakończyła tę wojnę i sprowadziła na planetę długi pokój. Sarkofagi Freedona Nadda, królowej Amanoi i króla Ommina zostały przetransportowane na księżyc Dxun, gdzie stały się bezpieczne przed zwolennikami starego ustroju.

Dowódcy

Obrońcy Iziz

Naddyści

Źródła

Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!