Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Kanonierka typu Teroch

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kanonierka Teroch.jpg
Kanonierka typu Teroch
Podstawowe dane
Pełna nazwa: Kanonierka typu Teroch
Specyfikacja techniczna
Długość: 18 metrów
Prędkość w atmosferze: 1000 km/h
Hipernapęd: klasy 2
Uzbrojenie: Podwójne działka laserowe
Różne
Załoga: 8 osób
Pasażerowie: 6 osób
Ładowność: 8 ton
Cena:
  • 400 000 cr (nowy)
  • 200 000 cr (używany)
Przynależność: Mandaloriańscy Neo-KonkwistadorzyKanonierka typu Teroch była jedną z jednostek jakich Mandalorianie używali w czasie trwania wojen mandaloriańskich.

Charakterystyka

Maszyny te specjalizowały się w szybkich atakach, unikając przy tym jednak angażowania się w walkę z maszynami wroga. Dzięki prędkości raczej mijano wroga możliwie szybko, robiąc przy tym użytek z ograniczonego uzbrojenia, później zaś zawracano i ponownie atakowano. Taktyka ta była o tyle skuteczna, że siły przeciwników Mandalorian znajdowały się dzięki temu w swoistym potrzasku, atakowane zarówno z przodu jak i z tyłu.

Historia

W 3973 BBY jednostki te brały udział w ataku na Cathar gdzie na rozkaz Cassusa Fetta otworzyły ogień do zgromadzonych na plaży bezbronnych Catharian, zabijając wszystkich.

Jednostki te użyte zostały na przykład w czasie bitwy o Vanquo skąd przy pomocy takiej właśnie jednostki przetransportowano uważaną za Jedi Jarael na stację Flashpoint, do badającego Jedi Demagola. Przy pomocy tej samej jednostki Mandalorianie ewakuowali się z tejże stacji w wyniku blefu wprowadzonego w życie przez Zayne'a Carricka.

Używano ich także podczas bitwy o Taris, co najmniej jedna jednostka stacjonowała także na Jebble na krótko przed mającymi tam miejsce wydarzeniami związanymi z talizmanem Muura.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!