Niech Moc będzie z Wami!Mythrol (cel)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Tytuł jest jedynie określeniem lub przydomkiem, gdyż właściwa nazwa nie została jeszcze nadana przez autorów.
Jeśli pojawi się oficjalna nazwa, poproś o przeniesienie tego artykułu.

Mythrol.png
Mythrol
Rasa: Mythrol
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor skóry: Niebieska
Ten nieznany z imienia Mythrol był celem mandaloriańskiego łowcy nagród około roku 9 ABY. Po tym, jak został przez niego schwytany, dobrowolnie udał się z nim na pokład Razor Cresta, gdzie łowca zamroził go w karbonicie i przekazał zleceniodawcy.

Biografia

Mężczyzna ten był przedstawicielem rasy Mythrolów. Około roku 9 ABY zostało na niego wystawione zlecenie. Kiedy przebywał w jednej z kantyn na lodowej planecie, zainteresowała się nim trójka zbirów. Napastnicy przycisnęli go do stołu i zaczęli dyskutować na temat wycięcia i sprzedania jego gruczołów. Mythrol próbował przekupić ich kredytami, lecz ci nie zmienili zdania. Kiedy mężczyźni podnieśli go ze stołu, do kantyny wszedł mandaloriański łowca nagród, którego ci także zaczęli prowokować. Łowca nagród nie odpowiadał jednak na ich zaczepki, co zdenerwowało trójkę agresorów i doprowadziło do bójki, w której skutku Mandalorianin wyeliminował ich wszystkich. Mythrol myśląc, że ten przybył mu z odsieczą, podziękował nieznanemu mężczyźnie i postanowił oddać mu swoje kredyty. Mandalorianin pokazał mu jednak list gończy wystawiony na jego osobę i mimo dalszych prób przekupstwa postawił Mythrolowi wybór między podróżą żywym lub martwym.

Kiedy cel łowcy zgodził się na zakucie w kajdanki, udali się po śmigacz, a następnie polecieli nim do portu, gdzie czekał statek Mandalorianina, Razor Crest. Widząc go, Mythrol zaproponował, że zapłaci ze swojej kieszeni na wynajęcie własnego statku, lecz łowca dalej nie zmienił zdania. Przed wejściem na pokład mężczyzna zauważył, jak odlatujący pilot ich śmigacza został pożarty przez ravinaka, na co zareagował panicznie próbując wbiec na pokład kanonierki łowcy. Chwilę po tym, jak obaj weszli po trapie do środka pojazdu, bestia wyskoczyła spod lodu i chwyciła się kłami za podwozie. Kiedy łowca zauważył, iż uniemożliwia im to start, potraktował potwora ładunkiem elektrycznym, po czym wrócił za stery i wyleciał z atmosfery.

Kiedy Razor Crest wleciał w przestrzeń kosmiczną, Mythrol zaczął zagadywać Mandalorianina odnośnie jego statku. Następnie ponownie próbował przypomnieć łowcy, że ma dużo kredytów, którymi mógłby przebić jego zleceniodawcę, lecz widząc, że mężczyzna nie daje się wdać w dyskusję, postanowił wyjść z kabiny pod pretekstem skorzystania z toalety. Zamiast tego wszedł jednak na niższy pokład i zaczął przeszukiwać wnętrze pojazdu. Kiedy skupił swoją uwagę na trzech bryłach karbonitu, w których zamrożone zostały inne cele schwytane przez Mandalorianian, łowca zszedł za nim na niższe piętro i widząc, co ten robi, również Mythrola poddał zamrożeniu. Bryła, w której ten się znalazł, została następnie razem z resztą celów przekazana w ręce szefa Gildii Łowców Nagród, Greefa Kargi.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!