Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Triumphant

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Triumphant.jpg
Triumphant
Podstawowe dane
Producent: Kuat Drive Yards
Model: Gwiezdny niszczyciel typu Venator
Rodzaj: Gwiezdny niszczyciel
Specyfikacja techniczna
Różne
Załoga:
Właściciele: Plo Koon
Przynależność: Republika GalaktycznaTriumphant (Tryumfujący) był gwiezdnym niszczycielem typu Venator służącym jako okręt flagowy mistrza Jedi Plo Koona, w czasie wojen klonów.

Historia

W pierwszym roku wojen klonów Rada Jedi otrzymała wiele raportów dotyczących tajemniczej broni Separatystów, która była przyczyną zniszczenia dużej ilości okrętów Republiki. W związku z tym, chcąc przerwać złą passę, mistrzowie postanowili przydzielić Plo Koona do odnalezienia nowej technologii nieprzyjaciela. Zgodnie z rozkazem, Kel Dor zebrał swoją flotę, a następnie na pokładzie Triumphanta wyruszył na poszukiwania. Przez długi czas wyprawa nie przynosiła pożądanych efektów, lecz w końcu Jedi trafił do układu Abregado.

Tam okazało się, że tajemniczą bronią Konfederacji był ciężki krążownik typu Subjugator, Malevolence. Koon chciał o tym zameldować zwierzchnikom, a następnie przystąpić do walki, lecz wrogowie skutecznie zakłócili przekazy z jego statku. Republikanie zdani na własne siły postanowili rozpocząć atak, lecz ku ich zdziwieniu okazało się, że Malevolence był po za ich zasięgiem.

Mimo bezradności Triumphanta i pozostałych Venatorów, okręt wroga uruchomił swoje potężne działo jonowe, z którego wystrzał całkowicie obezwładnił statki Republiki. Biorąc to pod uwagę, mistrz Koon nakazał swojej załodze ewakuację. Republikanie w pośpiechu opuścili bezbronny niszczyciel i już po chwili byli świadkami jego zniszczenia przez działa Malevolence.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!