Archiban Frodrick Kimble

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Archiban Frodrick Kimble
Data i miejsce narodzin: 3670 BBY
Miejsce pochodzenia: Ralltiir
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Medyk
Archiban Frodrick Kimble, znany też jako Doc, był medykiem żyjącym w czasie wielkiej wojny galaktycznej i zimnej wojny, który stał się członkiem załogi Bohatera Tythonu.

Biografia

Wczesne życie

Archiban Frodrick Kimble urodził się w 3670 BBY na Ralltiirze i już jako mały chłopiec marzył o zostaniu znaną i heroiczną osobą. W czasie zimnej wojny Archiban rozpoczął naukę w stolicy Republiki, Coruscant, na Uniwersytecie Coruscańskim w Pierwszej Republikańskiej Akademii Medycznej na Coruscant. Nauczył się wielu przydatnych umiejętności medycznych, stał się specjalistą w dziedzinie ksenofobii i ortodoncji. Kimble ukończył naukę w 3647 BBY z wyróżnieniem i postanowił udzielać pomocy medycznej w najbardziej niebezpiecznych rejonach w Zewnętrznych Rubieżach, czym bardzo zaskoczył kolegów i nauczycieli.

Realizowanie marzeń

Prudy - niedoszła żona Doca.

Archiban jak powiedział tak zrobił, przybrał pseudonim Doc i rozpoczął pomoc w najbardziej potrzebujących regionach. Podczas swoich podróży natknął się na wielu przestępców m.in na Kaliyo Djannis, z którą miał krótki romans. Nie był to zresztą jedyny romans, później Doc związał się z kobietą imieniem Lynlee, którą zostawił na Malastare. Doc wielokrotnie dostarczał zaopatrzenia dla szpitali w różne produkty medyczne. Kiedy dowiedział się o pewnym Huttcie, który gromadził pakiety medyczne postanowił zdobyć je. Doc podrobił więc znak śmierci skierowany do Mandalorian, a potem podrobił podpis Hutta. Następnie poinformował o tym Mandalorian i pomógł im znaleźć podrobiony symbol. Mandalorianie następnie zaatakowali Hutta, a Doc w tym czasie wykradł pakiety medyczne i kilka innych cennych przedmiotów, a potem porozdawał je potrzebującym szpitalom. Potem Doc spędził trochę na Rodii gdzie podszkolił się w ortodoncji, potem przez krótki czas podszywał się pod członka Imperialnego Korpusu Medycznego na planecie Sullust. W 3644 BBY na planecie Ord Mantell napotkał twi'lekańską lekarkę imieniem Prudy, z którą miał romans i miał wziąć z nią nawet ślub, ale w końcu zostawił ją samą na ołtarzu, gdyż podobno trójka zazdrosnych gangsterów wyznaczyła za Doca nagrodę i ten postanowił uciec. W końcu osiadł się na planecie Balmorra, gdzie dołączył do tamtejszego ruchu oporu i zaczął prowadzić szpital w jednej z fabryk broni.

U boku Bohatera Tythonu

Jednak w późniejszym czasie ruch oporu został wyparty z fabryki i Doc zmuszony był przenieść swój oddział do nowo ustanowionego szpitala w starym ośrodku badawczym w Bugtown. Sytuacja jeszcze bardziej się pogorszyła, kiedy Imperium Sithów przechwyciło transport zestawów urazowych, który miał trafić do szpitala. Nie był to jeszcze koniec kłopotów. Niedługo potem placówka w której mieścił się szpital została zaatakowana przez duże insekty, Colicoidów, więc Doc wysłał sygnał SOS. Na sygnał odpowiedział Bohater Tythonu, który przebywał wtedy na Balmorrze wykonując swoją misję. Kiedy Bohater pozbył się problemu Doc postanowił do niego dołączyć. Od tego czasu towarzyszył Bohaterowi Tythonu w poszukiwaniu Imperatora Sithów i innych misjach. Za swoje zasługi wraz z pozostałymi członkami drużyny Bohatera został odznaczony Krzyżem Chwały.

Ciekawostki

  • Jeżeli gracz będąc rycerzem Jedi wybierze płeć żeńską to między Dockiem, a graczem, może wywiązać się romans.
  • Głosu Dockowi użyczył Andrew Bowen.
  • Hall Hood jeden z twórców klas rycerza Jedi i przemytnika powiedział, że postać Doca powstała po to, by wprowadzić do klasy rycerza Jedi trochę humoru.

Źródła


Towarzysze Bohatera Tythonu
[Pokaż/Ukryj]