Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Boushh/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Boussh2.PNG
Boushh
Miejsce pochodzenia: Uba IV[1]
Rasa: Ubanin[1]
Wzrost: 150 cm[1]
Przynależność: Łowcy nagród
Boushh był niezależnym łowcą nagród rasy Uban, pochodzącym z planety Uba IV, działającym głównie na obszarach Zewnętrznych Rubieży.

Biografia

Jakiś czas po proklamacji Imperium Boushh podjął się pracy dla Czarnego Słońca. Polegała ona na zabiciu Kodo Finna i jego żony, Aleemy. W wykonaniu zlecenia przeszkodził mu jednak najpierw Drake Lo'gaan, a później Inkwizytor Tremayne. Chociaż poniósł porażkę, nie spotkała go żadna kara i jeszcze kilkukrotnie podejmował się pracy dla Czarnego Słońca.

W okolicach 3 ABY okazało się, iż wykonywał swoje ostatnie zlecenie; swymi żądaniami obraził księcia Xizora, który wysłał za łowcą nagród swojego osobistego ochroniarza, replikantkę Guri. Ta wyeliminowała Boushha, zachowując jednak jego zbroję, która później pomogła księżniczce Leii przedostać się na powierzchnię Coruscant. Ta sama zbroja posłużyła Leii do infiltracji zamku Jabby i podjęcia próby uratowania Hana Solo.

Zbroja

Zbroja, którą nosił Boushh wyposażona była w tradycyjne ubańskie buty, spodnie ze skóry shata oraz rękawice z kolcami. Nosił także pas, na którym przyczepiony był detonator i ładownica. Jego hełm posiadał wbudowany filtr kodujący.[1]

Charakter

Boushh był z natury bardzo podejrzliwy, zawsze starał się dowiedzieć jak najwięcej o swoich zleceniodawcach, których traktował z nieufnością. Cechowała go przesadna niemal ostrożność; spędzał godziny analizując potencjalne słabe punkty swego celu, starając się przewidzieć jego posunięcia. Fascynował się technologią, uwielbiał ładunki wybuchowe. Był też zachłanny - niemal zawsze starał się wynegocjować wyższą cenę niż pierwotnie przewidywał to kontrakt. [źródło?]

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!