Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Guri

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Guri TSS.jpg
Guri
Planeta pochodzenia Minos Cluster
Stwórca Simonelle i Massad Thrumble
Producent Imperialny Departament Badań Militarnych
Model Replikant
Typ Droid zabójca
Wysokość 180 cm
Płeć Kobieta
Kolor sensorów Niebieskie
Przynależność Czarne SłońceGuri to replikantka - zabójczyni stworzona przez Massada Thrumble'a. Służyła księciu Xizorowi jako jedna z nielicznych podwładnych, którym książę ufał.

Historia

Guri została skonstruowana około roku 7 BBY według projektu Massada Thrumble'a przez Simonelle z planety Ingo. Inżynier ten skorzystał z przechwyconych przez siebie planów związanych z tajną operacją Sojuszu o nazwie Project Decoy. Dzięki nim skonstruował kilka droidów, przy czym Guri była najdoskonalszym jego dziełem. Gotowa replikantka została zaprogramowana jako wszechstronny zabójca oraz wyszkolona w posługiwaniu się rozmaitymi rodzajami broni i walce wręcz. Gotowy produkt został sprzedany księciu Xizorowi za ogromną sumę dziewięciu milionów kredytów.

Guri stała się ochroniarzem, osobistym wysłannikiem oraz zabójcą lidera Czarnego Słońca. Wszystkie polecenia wypełniała bez zawahania i niezwykle skutecznie. Na zlecenie swego pana zadusiła na śmierć vigo Greena, który usiłował spiskować przeciwko Falleenowi, a także wyeliminowała całe kierownictwo Ororo Transportation, firmy która konkurowała z przedsiębiorstwem jej pana.

Kolejnym zadaniem Guri było spotkanie z Leią Organą, która poszukiwała pomocy u Czarnego Słońca w wykryciu sprawców zamachu na Luke'a Skywalkera. Na życzenie swojego pana sprowadziła księżniczkę oraz Chewbaccę do jego pałacu na Coruscant. Kiedy budynek został zaatakowany przez młodego Jedi, Dasha Rendara, Lando Calrissiana oraz Chewiego, podjęła walkę z intruzami, jednak ona i Xizor zostali rozdzieleni w czasie starcia. Replikantka udała się na lądowisko, wiedząc, że po ocaleniu uwięzionej przez jej pana księżniczki agresorzy tą drogą będą chcieli uciec. Na platformie spotkała Luke'a Skywalkera i wyzwała go na pojedynek w walce wręcz, chcąc poznać granice swoich możliwości. Jedi, wiedziony przez Moc, pokonał przeciwniczkę i zaproponował, że zabierze ją ze sobą i zostanie przeprogramowana. Guri odmówiła - blokady zamontowane w jej głowie praktycznie wykluczały sukces takiej operacji, poza tym jakakolwiek próba skopiowania zawartych tam danych skończyłaby się zniszczeniem replikantki. Luke jednak oszczędził ją, a Guri skorzystała z jednej z wojskowych lotni parkujących w pobliżu by uciec z eksplodującego właśnie pałacu i bezpiecznie dotarła do swojego statku, Stingera.

Guri.

Na wieść o śmierci swego dotychczasowego pana Guri postanowiła zacząć życie od nowa. W tym celu postanowiła skontaktować się ze swoim twórcą, Massadem Thrumble'em. W roku 4 ABY udała się na księżyc Hurd, gdzie poszukiwany przez nią mężczyzna prowadził kantynę. Podczas spotkania poprosiła go o pomoc - chciała, by naukowiec przeprogramował ją tak, by nie była już bezwzględnym zabójcą. Thrumble zgodził się, traktując to jako wyzwanie i odmawiając jakiejkolwiek zapłaty. Istniał tylko jeden problem - do przeprowadzenia skomplikowanej procedury przebudowy sieci neuronowej w celu przeprogramowania Guri potrzebna była pomoc droida medycznego A-OIC, jedynej w swoim rodzaju jednostki zbudowanej przez Massada jeszcze za czasów jego pracy w imperialnym ośrodku. Droid ten został jednak porwany przez siostry Pikkel na zlecenie Spindy Caveela i miał być dostarczony na Murninkam. Guri obiecała odnaleźć "Doca" i sprowadzić go z powrotem.

Replikantka dotarła na planetę i po zniszczeniu kilku automatycznych myśliwców obrony wodowała na bagnie. Ruszyła pieszo w stronę dobrze chronionej kryjówki Caveela, walcząc z niezwykle groźnymi miejscowymi drapieżnikami. Guri dostała się do środka, korzystając z tego, że siostry Pikkel zostały wysłane na zwiad i w związku z tym pole chroniące ośrodek było przez chwilę opuszczone. Replikantka uporała się z chroniącymi zleceniodawcę siostrami, odzyskała A-OIC i wyruszyła w drogę powrotną na księżyc Hurd. Nie zdawała sobie sprawy, że jest śledzona przez łowcę nagród Kara Yanga. Został on wynajęty przez Savan, siostrzenicę Xizora, która chciała odzyskać replikantkę należącą do jej wuja, by dzięki jej pomocy przejąć kontrolę nad Czarnym Słońcem. Yang śledził Stingera aż do miejsca jego przeznaczenia i zaskoczył Thrumble'a, Doca i Guri, którzy właśnie rozpoczęli procedurę przeprogramowania. Nie był jednak wyzwaniem dla replikantki i został przez nią zabity gołymi rękami. Massad podjął na nowo niezwykle delikatną operację, która, w razie nawet niewielkiego błędu, groziła całkowitym wyczyszczeniem pamięci Guri.

Tymczasem na Hurd przybyła Savan wraz z grupą najemników i przypuściła szturm na dobrze chronioną siedzibę naukowca. W ślad za nią podążali Leia, Luke, Han, Chewie oraz Lando, którzy dowiedzieli się o zamiarach Falleenki i postanowili przeszkodzić pokrzyżować jej plany, które mogły oznaczać odbudowę dawnej potęgi Czarnego Słońca.

Procedura przeprowadzona przez Thrumble'a i Doca zakończyła się sukcesem: Guri nie miała już "złych wspomnień", ale zachowała osobowość i nie związane z przestępczą działalnością informacje. Gdy zdała sobie z tego sprawę, uśmiechnęła się, co nigdy wcześniej jej się nie zdarzyło. Cała trójka skierowała się ku wyjściu, by uciec przed atakującymi ośrodek ludźmi Savan, jednak na korytarzu natknęli się na grupę najemników. Guri, choć pozbawiona oprogramowania zabójcy, nie utraciła swoich umiejętności: po kilku chwilach napastnicy zostali pokonani. Wtedy pojawiła się Savan i wyszeptała do ucha replikantki tajny kod, który przekazał jej wuj - umożliwiał on przejęcie kontroli nad Guri. Hasło jednak nie zadziałało i Savan została powalona na ziemię jednym ciosem. Zdarzenie obserwował z ukrycia Luke Skywalker. Po chwili dowiedział się od Massada o skasowaniu pamięci i po raz kolejny pozwolił replikantce odejść wolno, by mogła rozpocząć nowe życie.

Wkrótce potem Guri weszła do miejscowej kantyny i zobaczyła znajomą twarz. Przy stoliku siedział Dash Rendar. Replikantka przysiadła się do niego i rozpoczęli rozmowę.

Wygląd

Guri była zgrabną blondynką o niebieskich oczach, mającą około 180 cm wzrostu. Wyglądała na dwudziestokilkulatkę. Nosiła zazwyczaj obcisłe stroje, które nie hamowały jej ruchów. Jej oprogramowanie potrafiło doskonale naśladować wszystkie ludzkie odruchy i bez specjalistycznego sprzętu nie dało się jej odróżnić od człowieka. Tylko temperatura jej ciała była o około 10% niższa, niż temperatura ciała zdrowego człowieka. Guri potrafiła naśladować wszystkie cechy ciała kobiety, nawet intymne, z czego Xizor nie omieszkał korzystać.

Działanie

Guri bez mrugnięcia okiem spełniała wszystkie życzenia swojego pana. Zabijała gołymi rękami, niejednokrotnie nie od razu, pozwalając zemdlonej ofierze dojść do siebie, aby dopiero potem ją zabić.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Guri.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!