Cikatro Vizago

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Cikatro Vizago
Data i miejsce narodzin: 45 BBY[1]
Miejsce pochodzenia: Devaron[1]
Rasa: Devaronianin
Wzrost: 202 cm[źródło?]
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Zielona
Przynależność: Złamany Róg
Profesja: Przemytnik
Cikatro Vizago był przemytnikiem, który około roku 5 BBY działał na planecie Lothal. Wielokrotnie robił interesy z Kananem Jarrusem i Herą Syndullą.

Biografia

Lokalizacja uwięzionych Wookieech

W rozmowie z rebeliantami.
Liczą się wyłącznie interesy...
— Cikatro Vizago do rebeliantów

Około roku 5 BBY Cikatro wykupił od załogi statku Ghost miotacze ukradzione Imperium. Nie chciał oddać im jednak całej gotówki twierdząc, że może zamienić ją na informacje o uwięzionych Wookieech. Lokalizacja, którą w sposób dosłowny im sprzedał, okazała się być nieprawdziwa. Nie wiadomo czy Vizago zdawał sobie z tego sprawę, czy też celowo wprowadził ich w błąd.

Zakłócacze jonowe T-7

Po pewnym czasie, Vizago zlecił Kananowi, by ten wraz ze swoją ekipą ukradł Imperium zakłócacze jonowe, które już dawno wycofano z produkcji i zakazano ich używania. Operacja udała się, lecz kiedy przemytnik dostał je w swoje ręce, na miejsce przybyły oddziały szturmowe dowodzone przez agenta Kallusa. Cikatro uciekł, nie udzielając zapłaty rebeliantom.

Poza światem Gwiezdnych wojen

Cikatro Vizago po raz pierwszy zadebiutował w filmie Rebelianci: Iskra rebelii, gdzie głosu użyczył mu Keith Szarabajka. W polskiej wersji natomiast dubbinguje go Karol Wróblewski.

Przypisy

Źródła

To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.