Czystka na Korribanie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Czystka na Korribanie
Konflikt Wielkie Łowy (Stare wojny Sithów)
Data 3993 BBY
Miejsce Korriban
Wynik Porażka Jedi
Strony
Zakon Jedi Terentateki
Dowódcy
Brak
Siły
Dwóch rycerzy Jedi Przynajmniej trzech terentateków
Straty
Całkowite BrakCzystka na Korribanie to jedna z akcji Wielkich Łowów, rozegrana już po ich oficjalnym zakończeniu. Dowodzili nią Jedi Guun Han Saresh, Shaela Nuur i Duron Qel-Droma, choć ten pierwszy wycofał się przed walką.

Celem Czystki było wybicie zamieszkujących planetę terentateków, czyli potworów ciemnej strony, które zostały na niej pozostawione przez zwolenników Exara Kuna podczas wielkiej wojny Sithów.

Przebieg

"Jesteśmy już blisko... Przygotuj się..."[1]
- Duron Qel-Droma do Shaeli Nuur

Gdy rycerze wylądowali w osadzie Dreshdae, natychmiast zaczęli rozglądać się za swoją zdobyczą. Guun Han oddzielił się od Durona i Shaeli - osobno mieli większe szanse znalezienia informacji na temat lokalizacji terentateków. Twi'lek przez tydzień uwodził uczennice Akademii Sithów, a pozostała dwójka starała się nawiązać kontakt z lokalnym półświatkiem.

Śmierć Durona Qel-Dromy.

W międzyczasie Shaela i Duron, którzy już od dawna żywili do siebie uczucie, nagle się pocałowali. Przyłapał ich na tym ich towarzysz, który, zbulwersowany, zostawił im informacje o położeniu terentateków w Dolinie Mrocznych Lordów, a sam odleciał zakańczać Wielkie Łowy na własną rękę.

W jaskiniach pod Doliną Shaela i Duron natknęli się na jedną z bestii, która zabiła Qel-Dromę. Przed śmiercią zdążył zrelacjonować wizję przyszłości galaktyki. Zrozpaczona Nuur udała się na poszukiwanie potwora, który zabił jej ukochanego. Jednak, gdy już go wytropiła w grobowcu Nagi Sadowa, jej miecz świetlny, zasilany kryształem Solaris, zgasł, gdyż Shaela oddała się ciemnej stronie Mocy. Terentatek bez problemów zabił niemal bezbronną przeciwniczkę.

Resztki obydwu Jedi zostały trzydzieści siedem lat później odkryte przez Revana.

Przypisy

  1. "We are close... Get ready..." - Cienie i światło

Źródła


Wielkie Łowy
[Pokaż/Ukryj]