Wielkie Łowy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Shaela Nuur kontra terentatek.

Wielkie Łowy były akcją zorganizowaną przez Radę Jedi, mającą na celu wyeliminowanie wszystkich pozostałych w galaktyce terentateków. Akcja ta nigdy nie została w pełni zakończona, gdyż ciągle pojawiały się pojedyncze osobniki na różnych planetach. Do zadania tego wyznaczeni czterej rycerze Jedi: Duron Qel-Droma, Shaela Nuur, Guun Han Saresh i Cale Berkona. Podczas walki z bestią na Tatooine Cale został ranny i nie mógł brać udziału w dalszych poszukiwaniach.

Mistrzyni Aleco Stusea wysłała trzech Jedi na planetę Korriban, gdzie odkryto terentateki. Gdy przybyli na planetę, Guun zajął się poszukiwaniem informacji na temat bestii, a Duron i Shaela pozostali w mieszkaniu. Tam Qel-Droma doznał wizji. Shaela chcąc go pocieszyć pocałowała Durona. Scenę tę zobaczył Guun i powiedział, że to ścieżka prowadząca na ciemną stronę Mocy. Następnie postanowił pozostawić przyjaciół i odleciał na Kashyyyk.

Na planecie Wookieech Guun odnalazł terentateka w Krainie Cieni. Udał się tam i zastawił pułapkę na bestię. Gdy potwór pojawił się, Jedi zaatakował go. Niestety jego wibromiecz złamał się, a bestia zabiła Guuna.

Tymczasem Duron i Shaela dowiedzieli się, że poszukiwany terentatek znajduje się w dolinie lordów Sithów. Gdy go znaleźli, zaatakowali go używając mieczy świetlnych. Niestety bestia raniła śmiertelnie Durona, który chwilę później skonał. Żądna zemsty Shaela postanowiła wytropić potwora i zabić go. Zapomniała jednak o krysztale Solari, który był w jej mieczu. Działał on tylko, gdy używała go osoba zupełnie oddana jasnej stronie. Shaela pogrążona w gniewie odnalazła bestię w grobowcu Nagi Sadowa. Jak się okazało były tam dwa terentateki, które zabiły dziewczynę, gdy jej miecz przestał działać.

37 lat później, w roku 3956 BBY, Revan przebywający na Kashyyyk i Korribanie odnalazł ciała Guuna, Durona i Shaeli, oraz zabrał ich ekwipunek.

Planety, na których odbywało się polowanie na terentateki

Źródła


Wielkie Łowy
[Pokaż/Ukryj]