Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Darth Karrid

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Darth Karrid.jpg
Darth Karrid
(Kana Terrid)
Data i miejsce śmierci: 3640 BBY, Ascendant Spear, nad Duro
Rasa: Falleenka
Kolor włosów: Czarne
Kolor skóry: Zielona
Przynależność:
Profesja:
Darth Karrid, urodzona jako Kana Terrid, była falleńską padawanką mistrza Gnost-Durala. W czasie wojny pomiędzy Imperium Sithów a Republiką Galaktyczną została tajną agentką wśród Sithów jako uczennica Dartha Malgusa. Ostatecznie jednak przeszła na ciemną stronę i zdradziła Republikę. Brała udział w licznych bitwach po stronie Imperium dowodząc okrętem Ascendant Spear. W roku 3640 BBY została członkinią Mrocznej Rady po wyeliminowaniu swojego rywala, Dartha Gravusa. Niedługo potem zginęła zabita przez Therona Shana w czasie bitwy o planetę Duro.

Biografia

Kana Terrid była falleńską padawanką mistrza Gnost-Durala. Jej mistrz uważał, że dobrze się zapowiadała, lecz zawsze szukała nowych wyzwań. W czasie wojny z Imperium Sithów została wysłana jako agentka pośród Sithów, gdzie jej mistrzem został Darth Malgus. Jej początkowe raporty pomogły Republice odnieść kilka znaczących zwycięstw, lecz z czasem przekazywane przez nią informacje miały coraz mniejsze znaczenie. Ostatecznie Kana przeszła na ciemną stronę Mocy, przekazała Sithom informacje, które posiadała i przyjęła imię Darth Karrid. Poddała się również operacji wszczepienia implantów, dzięki którym mogła sterować Ascendant Spear. W ciągu następnych lat bitwy, w których brała udział Karrid i jej statek kończyły się dla Republiki ogromnymi stratami.

W roku 3640 BBY, gdy zginęła Darth Hadra, członkowie Mrocznej Rady poszukiwali osoby mogącej zastąpić ją w Radzie oraz jako przywódcę Sfery Technologii. Karrid oraz Darth Gravus byli rozważanymi kandydatami. Początkowo Rada nie chciała się zgodzić na przyjęcie Falleenki, ze względu na to, że członkami Rady zostawali ludzie i Sithowie, a także fakt, że jej mistrzem był Darth Malgus. Ponieważ jednak nie zdecydowano kto miał zastąpić Darth Hadrę, Darth Marr po udaniu się do swojej rezydencji skontaktował się z nią za pomocą czarnego szyfratora i zrelacjonował Karrid przebieg spotkania. Falleenka postanowiła wówczas samodzielnie odbić planetę Leritor, która została wcześniej utracona przez Gravusa.

Wkrótce przybyła na pokładzie Ascendant Spear na miejsce bitwy pomiędzy Republiką a flotą Gravusa. Mimo protestów Gravusa, samodzielnie pokonała obie floty i zniszczyła jego okręt flagowy, tym samym zabijając go. Następnie poleciła moffowi Lormanowi przesłać członkom Mrocznej Rady nagranie bitwy. Tym samym zyskała miejsce w Radzie oraz przywództwo nad Sferą Technologii.

Niedługo potem, będąc już członkinią Mrocznej Rady, Darth Karrid otrzymała od ministra Davidge'a wiadomość z prośbą o interwencję w układzie Boranall. Gdy skontaktowała się z nim po jakimś czasie, zapytała, czy ta sprawa była warta uwagi jej i jej statku. Wówczas Davidge powiedział, że posiadał informacje o licznych republikańskich statkach w tym układzie oraz dodał, że znajdowała się tam stacja badawcza, w celu podbudowania ego członkini Mrocznej Rady oraz, że uznał, że może ona chcieć zająć się tą sprawą osobiście, będąc nową nadzorczynią Sfery Technologii. Po krótkim namyśle Karrid zgodziła się, a Davidge podziękował jej w imieniu Imperium, po czym Falleenka się rozłączyła.

Jakiś czas później Karrid dowodziła siłami Imperium podczas ataku na rolniczą planetę Ruan. Po tym wydarzeniu udała się ze swoim statkiem na stację Zbójca. Tam przybyło dwóch lordów Sithów, Quux i Ordez, którzy chcieli przysiąc jej wierność. Początkowo nie chciała ich wpuścić na statek, obawiając się zdrady. Na stacji jednak znajdowali się również Theron Shan i dawny mistrz Karrid, Gnost-Dural, którzy dostali się na Ascendant Spear. Gdy spotkała Kel Dora, obserwowała walkę pomiędzy nim a dwójką swoich uczniów - człowiekiem i Sithanką. W końcu jednak Gnost-Dural został pojmany, a Karrid rozkazała, że chce go mieć żywego. Następnie wpuściła dwójkę lordów, stwierdzając, że jako członkini Mrocznej Rady musi być przygotowana na zamachy na swoje życie, a dwójka wyszkolonych lordów mogłaby być przydatna. Niedługo potem postanowiła przesłuchać dawnego mistrza, lecz nie wyciągnęła z niego żadnych przydatnych informacji, zatem opuściła go i skierowała Ascendant Spear na Duro, gdzie trwała bitwa. Zdziwiona, że statek nie trafia w wybrane cele, zauważyła, że na statku jest kolejny sabotażysta. W międzyczasie jednak Gnost-Duralowi udało się uwolnić i wraz z Theronem przybył do pokoju dowodzenia Karrid. Tam Kel Dor zaczął walczyć z otaczającymi Karrid Sithami, a Theron zepsuł systemy statku. Próbując mu w tym jednak przeszkodzić, Karrid chciała go zabić. Postanowiła udać się szybko do swojej kapsuły dowodzenia, a gdy już tam była, Theron rzucił w jej kierunku zepsuty miotacz, który wpadł do kapsuły. Gdy ta się tylko zamknęła, miotacz wybuchnął, zabijając przybywającą w kapsule Darth Karrid.

Źródła