Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Embo

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Embo.png
Embo
Miejsce pochodzenia: Phatrong[1]
Rasa: Kyuzoanin[1]
Wzrost: 199 cm[1]
Kolor włosów: Brak[1]
Kolor oczu: Pomarańczowe[1]
Kolor skóry: Turkusowa
Przynależność:
Profesja: Łowca nagród
Embo był łowcą nagród żyjącym w ostatnich latach istnienia Republiki Galaktycznej.

Biografia

Ochrona Felucjan przed gangiem Ohnaki

Embo na Felucii.

W 21 BBY w trakcie trwania wojen klonów, Embo, podobnie jak trzech innych łowców nagród, został wynajęty przez felucjańskich farmerów do ochrony ich wioski przed atakami piratów z gangu Honda Ohnaki, którzy chcieli przywłaszczyć sobie zbiory Felucian.

Embo oraz jego towarzysze stanęli przed trudnym zadaniem. W czwórkę mieli stawić czoła całej grupie piratów. Na szczęście dla farmerów jak i łowców nagród, na Felucii rozbili się Jedi Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi i Ahsoka Tano. Mimo oporów zgodzili się pomóc farmerom.

Jedi zaczęli szkolić Felucian, na początku z mizernym skutkiem, co wywołało rozbawienie Emba. Po jakimś czasie jednak tubylcy nabrali wprawy. Na jednym z treningów farmerzy zostali odkryci przez wrogiego zwiadowcę. Embo z polecenia Sugi rozprawił się z piratem. Wkrótce zgodnie z przewidywaniami rozpoczęła się bitwa. Embo stanął do walki razem ze swoimi towarzyszami. Gdy przywódca piratów Hondo Ohnaka zaczął używać swojego czołgu, Embo został ranny. Sugi nakazała go przenieść do stodoły farmerów, gdzie przeczekał resztę bitwy. Gdy potyczka zakończyła się zwycięstwem Felucian, ci podziękowali swoim sojusznikom za pomoc. Embo razem z innymi łowcami oraz przygarniętymi Jedi, odleciał z Felucii.[2]

Pobyt w pałacu Jabby

Jakiś czas później, Embo przebywał w towarzystwie Sugi w pałacu Jabby, na Tatooine. Gdy do posiadłości Hutta przybyli N. Papanoida i jego syn, Kyuzoanin rozmawiał z jakimś Weequayem.[3]

Dalsze lata wojen klonów

Po tym gdy Asajj Ventress przybyła na Tatooine, Embo przebywał w siedzibie, gdzie był również Dengar, Bossk, Boba Fett i kilku innych łowców nagród, lecz nie poleciał z nimi by wykonać zlecenia. Również jakiś czas później był w siedzibie Huttów, do której przyleciał Maul, Savage Opress i Pre Vizsla z Mandalorianami, by wymusić na nich dołączenie do nowego syndykatu Maula. Po krótkiej walce wraz z innymi łowcami wycofał się, a Maul stwierdził że nie trzeba ich gonić.

Galakyczna wojna domowa

Embo nadal działał aktywnie za czasów galakycznej wojny domowej. W 5 ABY wziął zlecenie od Nimy na Jas Emari, którą dobrze znał. Wraz z Dengarem, Mercualem Switfem i pewną Rodianką znaleźli Emari na Jakku, w pałacu Nimy, którą złapali, ponieważ dała się zauważyć, by jej przyjaciółka, Norra Wexley mogła ukraść statek i polecieć zabić Rae Sloane. Switf chciał ją zabić lecz Jas Emari przekonała innych łowców nagród by powiedziała im o wymyślonym przez nią zleceniu na Sloane od Nowej Republiki. Wszyscy łowcy się na to zgodzili, poza Switfem, który został wyrzucony ze statku. Polecieli w stronę obserwatorium. Po przyleceniu w miejsce zabezpieczonego już obserwatorium spotkali tam Norrę i zabrali ją na statek. Po powrocie z bitwy, mimo że Sloane uciekła zostali oni nagrodzeni kredytami, a ich akta zostały oczyszczone. Później łowcy nagród wraz z Jas Emari stworzyli nowy zespół i dalej działali w branży.

Przypisy

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Embo.