Kawałek domu

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Kawałek domu
Empire: A Little Piece of Home
Scenariusz: Ron Marz
Ilustracje: Tomás Giorello
Informacje wydawnicze
Oryginalny wydawca
i okres wydawania:
Dark Horse Comics
26 maja - 30 czerwca 2004
Polski wydawca
i okres wydawania:
Egmont Polska
16 lutego 2012
(w Star Wars Komiks 2/2012)
Typ serii: Miniseria
Ilość zeszytów: 2
Ilość albumów: 1
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 0 ABY


Kawałek domu (Empire: A Little Piece of Home) to dwuczęściowa opowieść komiksowa, w skład której wchodzą 20 i 21 zeszyt serii Imperium. Akcja komiksu toczy się niedługo po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci w 0 BBY.

Historia składa się z dwóch komiksów wydanych przez Dark Horse Comics od 26 maja i 30 czerwca 2004 roku. W Polsce ukazał się nakładem wydawnictwa Egmont w pięćdziesiątym trzecim numerze Star Wars Komiks

Opis

Mimo zwycięstwa w bitwie o Yavin i zniszczenia Gwiazdy Śmierci, dla Sojuszu Rebeliantów nastał ciężki okres. Imperium znało umiejscowienie rebelianckiej bazy, którą należało szybko ewakuować, bo odwet był tylko kwestią czasu. Rozpoczęło się poszukiwanie nowej lokalizacji. Zanim Luke Skywalker, uciekając przed imperialnym pościgiem, natrafił na lodowy świat Hoth, gdzie ostatecznie przeniósł się Sojusz, podejmowano rozmaite próby znalezienia odpowiedniego miejsca. W różne części galaktyki rozesłano zorganizowane ekspedycje, sprawą zajęła się też osobiście księżniczka Leia. Jak pamiętamy, Leia dorastała na Alderaanie jako przybrana córka królewskiej pary. Teraz przypomniała sobie o starych znajomych, którzy nie zginęli podczas zagłady planety, unicestwionej przez Gwiazdę Śmierci.

Zeszyty wchodzące w skład serii

Galeria okładek

Recenzje


Imperium
[Pokaż/Ukryj]