Wrak

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Wrak
Empire 28: Wreckage
Scenariusz: Ron Marz
Ilustracje: Adriana Melo
Kolory: Michael Atiyeh
Litery: Michael David Thomas
Ilustracja na okładce: Tommy Lee Edwards
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
29 grudnia 2004
Wydanie polskie: Egmont Polska
17 sierpnia 2012
Przekład: Maciej Drewnowski
Typ publikacji: One-shot
Seria/Cykl: Imperium
Zeszyt/Tom: 28 z 40
Poprzedni: "Generał" Skywalker, część 2
Następny: W cieniu ojców, część 1
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 0 ABY


Wrak (org. Empire 28: Wreckage) to dwudziesty ósmy zeszyt serii Imperium, który jest nieoficjalnie uznawany za część serii komiksowej o Bobie Fetcie. Opowiada o jednym ze zleceń wykonanych przez tego łowcę nagród. Komiks ukazał się w USA 29 grudnia 2004 roku, nakładem Dark Horse Comics, w Polsce natomiast został wydany przez wydawnictwo Egmont Polska 17 sierpnia 2012 roku, w czterdziestym szóstym numerze czasopisma Star Wars Komiks.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Boba Fett is on a mission. But this time his objective is not a person, but a thing: a holo-projector containing an irreplaceable recording. The one caveat is that the device is somewhere in the wreckage of a massive Star Destroyer, guarded by Imperial fighters and scheduled for destruction by the Empire to prevent any salvageable parts from falling into Rebel hands.

An impossible mission? Not for the greatest bounty hunter in the galaxy. Stormtroopers beware! Boba Fett is on a mission, and none had better stand between him and his prize!(Dark Horse Comics, 2004)

Streszczenie

Ilustracja na okładce.

Dwa myśliwce TIE patrolują przestrzeń kosmiczną. Jeden z pilotów narzeka, że trafił im się najnudniejszy przydział oraz mówi, że chciałby, aby raz na jakiś czas ktoś do nich postrzelał. Jednak jego kolega jest zadowolony. Pociesza się myślą, że za pół godziny przyleci po nich niszczyciel Liberator i będą mogli zająć się ciekawszymi sprawami. W tym momencie pojawia się Slave I. Zestrzeliwuje oba myśliwce, a następnie udaje się do dryfującego w pobliżu wraku niszczyciela Anya Karu. Boba Fett nastawia licznik na 30 minut. Ma tylko tyle czasu, aby wydostać się z wraku. Na pokładzie zostaje zaatakowany przez mynocki i oszalałe droidy. Jednak nic nie zatrzymywało go zbyt długo. Po dwudziestu pięciu minutach odnajduje to, po co przyleciał i biegiem wraca na swój statek. Odpala silniki na pięć sekund przed upływem czasu i eksplozją niszczyciela.

Fett udaje się na Coruscant aby odebrać swoją nagrodę. Jego zleceniodawcą okazuje się były imperialny admirał Anya Karu, Aron Harcourt. Natomiast przedmiotem, który dostarczył Fett jest holonagranie wiadomości od jego żony Janelle, ostatnia rzecz, która mu po niej została. Kiedy najemnik prosi o wynagrodzenie, admirał przyznaje się, że nie ma więcej pieniędzy oraz zapewnia że reputacja łowcy nie ucierpi. Milczenie Fetta przekonuje Harcourta o jego niezadowoleniu. Admirał po raz ostatni patrzy na twarz żony, kiedy Fett przykłada mu blaster do karku i ciągnie za spust...

Zawartość

Galeria

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
ilustracji z Wraku.

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2004, 29 grudnia USA --- Dark Horse Comics 32 strony Druk (miękka) 2,99 USD
2007, 25 marca (w Boba Fett: Man with a Mission) USA --- Dark Horse Comics 104 strony Druk (miękka) ---
2012, 17 sierpnia(w Star Wars Komiks 6/2012) Polska --- Egmont Polska 48 stron Druk (miękka) 6,99 PLN
2010, 24 marca (w Omnibus: Boba Fett) USA 978-1-59582-418-9 Dark Horse Comics 496 stron Druk (miękka) 24,99 USD
2019, 18 czerwca USA 978-1302918149 Marvel Comics 488 stron Druk (miękka) 39,99 USD

Linki zewnętrzne

Recenzje


Imperium
[Pokaż/Ukryj]
Cykl komiksowy Boba Fett
[Pokaż/Ukryj]