Zdrada, część 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Zdrada, część 1
Empire 1: Betrayal, Part 1
Scenariusz: Scott Allie
Ilustracje: Ryan Benjamin
Kolory: Dave Stewart
Tusz: Curtis P. Arnold
Litery: Michelle Madsen
Redakcja:
Ilustracja na okładce: Brian Horton
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
4 września 2002
Wydanie polskie: Egmont Polska
2 września 2011
Przekład: Maciej Drewnowski
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Imperium
Zeszyt/Tom: 1 z 40
Następny: Zdrada, część 2
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Kanon
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 0 ABY


Zdrada, część 1 (Empire 1: Betrayal, Part 1) to pierwszy zeszyt serii komiksów Imperium, który ukazał się w Stanach Zjednoczonych 4 września 2002 roku, nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. Jest to jednocześnie pierwsza część historii Zdrada. Jego scenariusz opracował Scott Allie, zaś ilustracje przygotował Ryan Benjamin. Za ilustrację na okładce odpowiada Brian Horton.

W Polsce zeszyt ukazał się 2 września 2011 roku wraz z całą mini-serią w dziesiątym numerze wydania specjalnego magazynu Star Wars Komiks, które wydane zostało nakładem Egmont Polska. Za tłumaczenie odpowiada Maciej Drewnowski.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Beginning a new ongoing series set during the era when Emperor Palpatine held the galaxy in his iron grip! Even as Rebel forces make their first tentative attacks against the Empire, a plot is brewing within the ranks of those the Emperor and Darth Vader count as loyal to their cause. A small cabal of disaffected Imperial officers have targeted their masters for death, with the goal of taking over the Empire themselves. But in the midst of a conspiracy that includes hired assassins and a private army, there are those who have no intention of sharing power with their co-conspirators...(Dark Horse Comics, 2002)

Streszczenie

Na Coruscant Darth Vader testuje wraz z moffem Trachtą i moffem Kadirem nowy oddział szturmowców. Po zakończeniu testu Kadir dowiaduje się, że batalion nie zostanie przekazany jemu, tylko wielkiemu moffowi Tarkinowi. Gdy Vader udaje się do Palpatine'a moff Trachta zwierza się Kadirowi ze swych planów obalenia Imperatora.

Podczas rozmowy z Imperatorem Darth Vader dowiaduje się, że na Dargulli odział szturmowców został pokonany przez wieśniaka z mieczem świetlnym. Vader zostaje więc wysłany na tę planetę, by sprawdzić, kto jest sprawcą tego ataku.

Trachta w tajemnicy stwarza oddział szturmowców klonów. Używa do tego materiału genetycznego oficera imperialnego Carsana, który stał się pierwszą ofiarą owego oddziału.

Vader ma udać się na Dargulli okrętem imperialnym, Mathayus, dowodzonym przez admirała Coy'a. W trakcie podróży dowiaduje się o ruchach rebeliantów Yorn Skot. W trakcie misji Vader wielokrotnie przypomina sobie obrazy z przeszłości. Widzi Padmé i Qui-Gon Jinna.

Trachta zachęca do udziału w zdradzie także innych moffów, np. Gauera i Bartama. Spotyka się z nimi w jednym z barów. Zauważa jednak nieufność wspólników, więc wysyła Kadira, by ten zachęcił ich do większego posłuszeństwa wobec pomysłodawcy planu. Jednak Bartam chce wykorzystać zdradę na swój sposób.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2002, 4 września USA ---- Dark Horse Comics 32 strony Druk (miękka) 2,99 USD
2003, 27 sierpnia
(w wydaniu zbiorczym)
USA 978-1-56971-964-0 Dark Horse Comics 104 strony Druk (miękka) 12,95 USD
2011, 9 marca
(w Omnibus: At War with the Empire 1)
USA 9781595826992 Dark Horse Comics 408 stron Druk (miękka) 24,99 USD
2011, 2 września
(w SWK WS 3/2011)
Polska --- Egmont Polska 96 stron Druk (miękka) 9,99 PLN
2019, 13 marca
(w Imperium 1)
Polska 978-88-334-2100-1 DeAgostini --- Druk (twarda) 39,99 PLN

Linki zewnętrzne


Imperium
[Pokaż/Ukryj]